Podľa výsledkov komunálnych volieb, ktoré pred chvíľou zverejnil Štatistický úrad SR, sa primátorom Piešťan stal Miloš Tamajka. Neoficiálne výsledky hovoria, že druhý skončil Tomáš Hudcovič. Medzi ním a Milošom Tamajkom bol rozdiel približne 200 hlasov. Na treťom mieste skončil doterajší primátor Remo Cicutto. Volebná účasť bola 36,44%.

DSC_0842 (2)

„Som nesmierne šťastný, ďakujem všetkým, ktorí ma volili a podporovali,“ povedal pre PNky.sk nový primátor.

Doterajší poslanec mestského aj krajského zastupiteľstva sa narodil 3. marca 1976 v Piešťanoch. Po ukončení štúdia na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej si spravil nadstavbu na Hotelovej akadémii Ľudovíta Wintera. V štúdiu pokračoval na Vysokej škole manažmentu City University of Seattle v Trenčíne. V súčasnosti zastáva post riaditeľa Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Piešťanoch.

Miloš Tamajka v predošlých komunálnych voľbách kandidoval za stranu Smer-SD, z ktorej vystúpil koncom júla tohto roka a o post primátora sa uchádzal ako nezávislý.

AKTUALIZOVANÉ (16. novembra o 8.30 h): Zverejnením oficiálnych výsledkov miestna volebná komisia v Piešťanoch potvrdila, že Miloš Tamajka sa stal primátorom s počtom hlasov 2 817. Druhý skončil Tomáš Hudcovič (2 631) a tretí Remo Cicutto (2 274). Nasledujú Andrej Klapica (609), Ladislav Benedikovič (455) a Jarmila Staneková (279).

Volebná účasť bola 36,44%.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972