Primátor sa stretol s občanmi, trápilo ich najmä parkovanie a autobusy

Primátor sa stretol s občanmi, trápilo ich najmä parkovanie a autobusy

28. augusta 2019 Off Od PNky.sk

V utorok 27. augusta pozval primátor Peter Jančovič obyvateľov Piešťan do Mestského kultúrneho strediska. Chcel s nimi diskutovať o prebiehajúcich investičných akciách a aktuálnom dianí v meste.

Išlo o prvé takéto stretnutie od nástupu primátora do funkcie v decembri 2018, pričom podľa slov hovorkyne Drahomíry Moretovej doteraz nemal na takúto diskusiu priestor. Primátor povedal, že sa snaží využívať rôzne formy komunikácie s občanmi a toto je jedna z nich. Stretnutia sa zúčastnilo do päťdesiat občanova a podľa D. Moretovej, sa budú opakovať, keďže je o ne záujem.

Primátor najskôr rozprával o tom, čo robil on a jeho tím doteraz, od zabezpečenia chodu úradu, cez rekonštrukciu Kolonádového mosta, rekonštrukcie škôl a materských škôl, až po cyklochodníky a chodníky, či riešenie otázky parkovania.

Práve parkovanie bolo tiež najdiskutovanejšou témou zo strany občanov. Nepáčilo sa im, že nie je doriešená situácia na Vážskej ulici, či na Vajanského, ale aj to, že nemôži použiť parkovaciu kartu na Nálepkovej a kto im vráti peniaze. Opakovane sa hovorilo o rezidenčnom parkovaní. Primátor povedal, že na veciach sa ďalej pracuje a zmeny pozostávajúce hlavne zo zvýšenia cien, ktoré nastali v auguste boli len prvým krokom.

Obyvateľov trápila aj mestská autobusová doprava, ktorá podľa nich vôbec nefunguje. Primátor informoval, že sa naďalej pracuje na optimalizácii a bude sa súťažiť nový dopravca, keďže zmluva so súčasným končí.

Primátor počas stretnutia niekoľko ráz zopakoval, že veci sa nedajú vyriešiť okamžite a že jeho úlohou je hlavne pracovať a preto prosí občanov, aby mu dopriali čas na prácu a mohol ukázať výsledky.

Celé dvojhodinové stretnutie si môžete pozrieť tu:

-th-