Primátor Remo Cicutto oslavuje 50-ku

21. júna 2012 Off Od

Najdlhšie úradujúci primátor v histórii mesta si pripomína významné životné jubileum. Narodil sa 20. júna 1962 v Piešťanoch, funkciu zastáva od roku 2002.

[singlepic id=8508 w=320 h=240 float=right]Vyštudovaný geodet, absolvent Stavebnej fakulty Slovenskej vysokej školy technickej pôsobil vo svojom odbore najprv v štátnom podniku Geodézia Piešťany a neskôr v súkromnej geodetickej kancelárii Citutto&Chrvala. V roku 2002 zvíťazil v komunálnych voľbách a odvtedy je primátorom Piešťan.

Volebný úspech zopakoval aj o štyri roky neskôr. Naposledy mu Piešťanci odovzdali 4237 platných hlasov v komunálnych voľbách v roku 2010. S výrazným náskokom predbehol ďalších nádejných kandidátov Miloša Tamajku (Smer-SD) a Katarínu Cibulkovú (SDKÚ-DS).

Už sedem rokov je poslancom Trnavského samosprávneho kraja. Do krajského parlamentu bol tiež zvolený opakovane. Zároveň pôsobí ako člen rady a predsedníctva Združenia miest a obcí Slovenska. Ako zástupca ZMOS-u sa podieľal na tvorbe zákona o podpore cestovného ruchu. Taktiež bol kandidátom ZMOS-u na šéfa Úradu pre verejné obstarávanie.

Okrem toho sa aktívne venuje jachtingu. Bol reprezentantom ČSSR a viacnásobným majstrom.

Text: Martin Palkovič