Radnica v Hlohovci zverejnila ospravedlnenie za stav v okolí kontajnerov a nádob na separovaný odpad v prvom týždni roka 2016. Primátor Miroslav Kollár sa osobne Hlohovčanom ospravedlnil aj na svojej FB stránke. Chyba podľa neho nastala na strane mesta, pri tvorbe harmonogramu vývozu triedeného odpadu na rok 2016. K jednorazovému predĺženiu obdobia vývozu odpadu z dvoch na tri týždne došlo práve v najkritickejšom čase – na prelome rokov.

Kollar„Vzhľadom na termín posledného vývozu separovaného odpadu zo sídlisk v roku 2015 – 23. decembra, bol prvý vývoz v harmonograme na rok 2016 naplánovaný chybne až na týždeň 11. – 15. januára 2016.  Vzniknutú situáciu operatívne riešime,“ uviedla hovorkyňa Zuzana Hrinková Siebenstichová v tlačovej správe. Po dohode s novým zmluvným partnerom posunuli odvoz z konca týždňa na jeho prvé dni a odpad už odviezli.

 

„Za vzniknutú situáciu sa ešte raz ospravedlňujeme. Vykonali sme opatrenia v rámci Mestského úradu, aby sa takáto situácia v budúcnosti neopakovala,“ doplnila.
-red- Zdroj: TS Mesta Hlohovec, ilustr. foto: archív PNky

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972