Primátor Hlohovca chystá odpočet svojej ročnej práce aj víziu úpravy vážskeho nábrežia

Primátor Hlohovca chystá odpočet svojej ročnej práce aj víziu úpravy vážskeho nábrežia

14. novembra 2015 Off Od PNky.sk

Nezávislý kandidát Miroslav Kollár, ktorý v posledných komunálnych voľbách získal hlasy Hlohovčanov, chystá odpočet svojho prvého roku vo funkcii. Stretnutie s občanmi sa má uskutočniť v utorok 17. novembra a podľa informácií na FB stránke M. Kollára, na ňom chce predstaviť aj program rozvoja mesta. Jednou z vízií je aj úprava nábrežia Váhu.

kollarPodľa vyjadrenia Miroslava Kollára na jeho FB stránke jeden z projektov programu rozvoja mesta sa volá Hlohovec – mesto na rieke a riešia ho spolu s Petrom Gerom. Ten podľa informácií z článku v online vydaní Hospodárskych novín Emigroval a potom pretvoril Hamburg pôsobil viac ako 12 rokov vo funkcii riaditeľa plánovania a výstavby centrálnych štvrtí v tomto nemeckom meste. V súčasnosti pomáha ako konzultant pri riešení architektonických a urbanistických projektov aj slovenským samosprávam a vyučuje tiež urbanizmus a štruktúru občianskych stavieb na Fakulte architektúry STU v Bratislave.

Revitalizáciu nábrežia Váhu plánuje tiež mesto Trenčín v rámci projektu Trenčín SiTy, na ktorom sa aktívne niekoľko rokov podieľala aj verejnosť. Medzi priority Piešťan ho zaradila aj poslankyňa Eva Wernerová (nezávislá – Spoločne pre Piešťany), ktorá túto myšlienku rozvinula v rozhovore zo 4. septembra: Zeleň v meste z pohľadu Evy Wernerovej.

-red-, foto: FB