Priestory pod amfiteátrom chcú dať vyčistiť a uzavrieť

Priestory pod amfiteátrom chcú dať vyčistiť a uzavrieť

31. marca 2015 Off Od PNky.sk

Chátrajúci kultúrny stánok už niekoľko rokov slúži ako skladisko odpadkov a využívajú ho bezdomovci – napríklad aj na sušenie bielizne. Napriek tomu, že amfiteáter stojí v srdci mesta v mestskom parku, zdá sa, že až tak v centre záujmu kompetentných nebol. Radnica sa ho síce viackrát pokúšala predať alebo prenajať, no neuspela. Situáciou sa začali zaoberať aj novozvolení poslanci a priestory chcú dať aspoň vyčistiť a uzavrieť.

IMG_4275 (1)

Na pretrvávajúci neporiadok pod hľadiskom upozornila listom i fotografiami pred pár týždňami mestský úrad a komisiu pre životné prostredie aj poslankyňa z klubu Spoločne pre Piešťany Adriana Drahovská.  „S kolegami sme uvažovali o tom, že amfiteáter by mohol byť súčasťou osláv Otvorenia letnej kúpeľnej sezóny 2015, no dúfame, že nebude dovtedy takto vyzerať,“ uviedla.

IMG_4274

REKLAMA

kia-042015-500

Na jej oznámenie zareagoval ďalší poslanec, predseda komisie pre životné prostredie, Peter Jančovič a na rokovaní tejto komisie v stredu 25. marca členovia uznesením odporúčali mestu objekt vyčistiť, uzavrieť a následne kontrolovať mestskou políciou.

Podľa A. Drahovskej na zlý stav upozorňujú aj ďalší obyvatelia a ak sa veci nepohnú, má v pláne vystúpiť i na nasledujúcom mestskom zastupiteľstve, ktoré sa koná 30. apríla. „Ide o národnú kultúrnu pamiatku, ktorú by sme si mali chrániť. Chápem, že aj keď odpadky odvezú, za pár dní sú tam ďalšie. Práve preto treba priestory zakryť .“

IMG_4279

Situácia však nie je jednoduchá a prekrytie niečím ľahkým zrejme nebude mať požadovaný efekt. Bezdomovci sú totiž vynaliezaví, v mriežkach si vraj dokonca urobili provizórnu bráničku, ktorou sa bez problémov dostanú do priestorov pod hľadiskom. Podľa neovereného zdroja mesto plánuje otvorenú časť pod hľadiskom zamurovať, k tomu ale bude zrejme potrebovať súhlas pamiatkárov.

IMG_4280

IMG_4273

– th-, foto: A. Drahovská