Connect with us

Aktuality

Priestory Úsmevu sú vďaka participatívnemu rozpočtu bezbariérové

Published

on

Mesto Piešťany podporilo prostredníctvom participatívnemu rozpočtu  v uplynulom roku päť malých a dva veľké projekty, ktoré vzišli od obyvateľov a aktivistov, pričom o nich v hlasovaní rozhodli sami obyvatelia. Materské centrum Úsmev je vďaka tomu bezbariérové, realizáciu podporilo 366 hlasujúcich. Iniciátori projektu počítali so stavebnými úpravami vstupných priestorov, ktorý má slúžiť najmä mamičkám s kočíkmi, ale aj deťom so špeciálnymi problémami, pre ktoré je bezbariérovosť nevyhnutná. Súčasťou projektu bolo aj vybudovanie bezbariérovej toalety.

Image00002

„Ku koncu roka 2016 bol projekt uskutočnený. V rámci exteriéru bola vymenená kovová vstupná mreža za plastové bezpečnostné vchodové dvere a vybudovaná bezbariérová nájazdová rampa. Vo vstupných priestoroch objektu bola podlaha tepelne zaizolovaná a poterom navýšená do úrovne okolitých miestností, boli odstránené pôvodné dvojkrídlové dvere vrátane zárubne a osadená nová zárubňa s dverným krídlom. Takisto bol domurovaný otvor vrátane armovacích prác a omietky. V objekte boli aj odstránené prahy dverí a vymenené dverné krídla. Pôvodné PVC bolo odstránené a nahradené novým.
Práce, ktoré realizovala firma STATIKSTAV s.r.o. si vyžiadali sumu 4 952,51 eura. V roku 2017 pribudne k nájazdovej rampe aj bezpečnostné zábradlie,“ uvádza na stránke mesta Eva Bereczová.

Advertisement
Hello GPT

Image00006

-lt/Zdroj a foto: Mesto Piešťany-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články