Po uhasení požiaru bývalej diskotéky Indians na Teplickej ulici, na ktorom sa podieľali desiatky hasičov s dvomi desiatkami techniky, začali okolo poludnia s prvotnými úkonmi na mieste aj policajti. Predbežná škoda bola vyčíslená na 340-tisíc eur. Polícia preveruje aj možné úmyselné konanie pri vzniku požiaru, doterajšie výsledky vyšetrovania však k tomu nesmerujú.

_MG_0529w

V piatok 10. júla hasiči od skorých ranných hodín bojovali s požiarom bývalej reštaurácie a diskotéky. Oheň sa začal šíriť buď priamo z diskotéky, alebo z drevenej stavby oproti. Následne zasiahol aj objekt šatní mestskej polície a na druhej strane susediacu novootvorenú reštauráciu. Piešťanským hasičom pomáhali profesionálni hasiči i dobrovoľníci z viacerých miest a obcí Trnavského kraja. Oheň bol lokalizovaný okolo ôsmej a však dohášanie pokračovalo až do popoludňajších hodín.

IMG_2135wNa začiatku zásahu pomáhali pri hasení aj mestskí či štátni policajti. Ich hlavnou úlohou však bolo zabezpečiť priestor. Po uhasení začali s úkonmi zisťovania príčin požiaru. „Polícia začala po uhasení požiaru s prvotnými úkonmi na mieste a to s prehliadkou objektov. Pri požiari došlo k poškodeniu troch budov na Ulici Teplickej v Piešťanoch. Predbežná škoda bola vyčíslená na 340 000 eur. Úmyselné konanie polícia na mieste naďalej zisťuje za pomoci expertov z Kriminalisticko – expertízneho ústavu.  Nasadený je aj pes na vyhľadávanie akceláratov požiaru. Presná príčina požiaru zatiaľ nie je známa, no doterajšie previerky objektu nepotvrdili úmyselné konanie. Až po ukončení všetkých úkonov na mieste, môže vyšetrovateľ posúdiť konanie a určiť právnu kvalifikáciu,“ vyjadrila sa  včera popoludní Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

-th- Foto: th a R. Maráček

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972