Aktuality

Príčinou piatkovej nehody mohla byť zlá viditeľnosť

By 14. októbra 2013No Comments

Podľa polície nedal vodič prednosť chodcovi na prechode, ktorý tlačil bicykel. Až 90-ročný dôchodca sa našťastie zranil iba ľahko a jeho stav nevyžadoval hospitalizáciu. Policajti upoorňujú chodcov aj cyklistov na pravidlo: Vidieť a byť videný!

[singlepic id=48152 w=560 h=385 float=center]

 

Podľa krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej v piatok 11. októbra podvečer prechádzal 90-ročný chodec cez priechod na Krajinskej ceste: „Vodič idúci smerom na Topoľčany mu pravdepodobne nedal na priechode pre chodcov prednosť.“ Policajti oboch podrobili skúške na alkohol, ale s negatívnym výsledkom. Ďalšie okolnosti zatiaľ vyšetrujú.

Napriek vysokému veku, neutrpel dôchodca pri hrozivo vyzerajúcej nehode žiadne vážnejšie zranenia. „Bol privezený na chirurgickú pohotovostnú ambulanciu, kde bol ošetrený, jeho zranenia si nevyžadovali hospitalizáciu,“ informovala Mária Baďurová z Nemocnice Alexandra Wintera.

„Reflexné oblečenie, vesty a doplnky je to, čo nám môže zachrániť v sekunde život! Za zníženej viditeľnosti by sme mali mať neustále na pamäti, že nás musí byť dobre vidieť,“ upozornila Mária Linkešová a dodala, že polícia sa bude v najbližších dňoch a týždňoch vo zvýšenej miere zameriavať počas akcií v doprave aj na chodcov a cyklistov: „Riešenie priestupkov dohováraním sa u nich nestretlo s nápravou a preto polícia bude využívať pri ich riešení účinnejšie sankcie.“

Text: ts/red Foto: Viktor Vrábel

REKLAMA

ijav-ucto

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972