Víťazi z olympijských hier v Soule, ktorí v roku 1988 získali ten najvzácnejší kov, debatovali v utorok so žiakmi Základnej školy v Moravanoch nad Váhom. Tenista Miloslav Mečíř a šampión v chôdzi Jozef Pribilinec hovorili o svojich začiatkoch aj sklamaní z neúčasti na hrách v Los Angeles. Na záver vytiahli olympijské medaily a Mečíř si aj s víťaznou raketu zapinkal.

P1030273

REKLAMA

country

Jozef Pribilinec si na besede v telocvični moravianskej základnej školy zaspomínal, že šport ho síce zaujímal od malička, ale v 14-tich ho najviac oslovil beh na lyžiach. Ku chôdzi potom iba „pričuchol“ v rámci letných tréningov. Keď počas prípravy začal lámať rekordy, všimli si ho tréneri, ktorí ho začali prehovárať na profesionálnu kariéru.  On však stále nebol rozhodnutý, chôdza sa mu zdala  čudná: „Chodil som trénovať do lesa, aby ma ľudia nevideli a keď išli ľudia okolo, tak som začal bežať.“  Nakoniec ho však presvedčili výsledky. Keď Československo v roku 1984 bojkotovalo olympiádu v Los Angeles bol veľmi sklamaný. Nasledujúce roky však venoval príprave na ďalšie hry, ktorá sa mu nakoniec vyplatila. Z Olympijských hier v roku 1988 v kórejskom Soule si priniesol zlatú medailu v chôdzi na 20 kilometrov.

P1030266

Aj tenista Miloš Mečíř si zo Soulu odniesol ten najvzácnejší kov. Ako povedal, Jozefov úspech ho inšpiroval. A nakoniec sa i jemu podarilo získať nezabudnuteľné víťazstvo v dvojhre mužov. Tenis ho bavil už na základnej škole: „Lebo sme boli veľmi dobrá partia,“ povedal o svojich začiatkoch, „ale robil som aj iné športy, ťahali ma do basketbalovej triedy či na plávanie.“ Aj jeho mrzela neúčasť na hrách v Amerike, v tom čase mal veľmi dobrú formu. Do Moravian priniesol aj víťaznú raketu, ba dokonca si s ňou s deckami chvíľu zapinkal. Na záver obaja športovci zodpovedali na zvedavé otázky školákov, ukázali svoje vzácne trofeje a rozdali tiež množstvo autogramov.

(ad)

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972