V pondelok 29. júla na poludnie prijalo operačné stredisko polície v Trenčíne hlásenie, že pri terénnych a výkopových prácach našiel 61-ročný muž na svojom pozemku nevybuchnutú muníciu. K udalosti došlo v Moravskom Lieskovom neďaleko Nového Mesta nad Váhom.

„Nemanipuloval s ňou a okamžite volal č. 158. Miesto nálezu do príchodu pyrotechnika zaisťovala policajná hliadka z Nového Mesta nad Váhom. Pyrotechnik KR PZ po príchode na miesto za dodržania bezpečnostných podmienok zistil, že ide o 45mm protipancierovú delostreleckú strelu, vyrobenú v ZSSR z obdobia II. svet. vojny. Delostrelecká munícia bola s plným zapaľovačom a náplňou. Munícia bola fotograficky zadokumentovaná a miesto nálezu zaznačené do GPS pre potreby BDC (bomb data centra),“ informovala Elana Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne.

Pyrotechnik delostreleckú muníciu premiestnil do muničného trezoru v Dubnici nad Váhom. Odtiaľ bude ďalej následne premiestnená k pyrotechnickému zničeniu výbuchom.

„Upozorňujeme nálezcov munície, aby ju ponechali na mieste nálezu, nemanipulovali s ňou, nakoľko aj viac ako sedem desiatok rokov po II. svetovej vojne môže byť schopná výbuchu. Ihneď po náleze akejkoľvek munície kontaktujte policajnú linku 158,“ upozorňuje E. Antalová.

TS KR PZ v Trenčíne

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972