Investor už pripravuje pozemky na výstavbu, betónové zábrany však majú podľa starostky znemožniť prejazd iba automobilom. Turisti a cyklisti môžu po obľúbenej značenej trase aj naďalej prechádzať.

Vlastníci pozemkov na Červenej veži v katastri obec Banka plánujú postaviť desiatky rodinných domov aj občiansku vybavenosť. Začali s budovaním cesty vedúcej okolo miestneho cintorína a v uplynulých dňoch mnohých okoloidúcich šokovali betónové zábrany zakazujúce vstup do Beethonovej aleje. Zábrany sú na začiatku, ale i vyššie v aleji. Ide pritom o značenú turistickú trasu vedúcu z Piešťan na Havran.

„Táto cesta je aj naďalej prístupná verejnosti, zábrany tam boli umiestnené kvôli autám, ktoré po ceste prechádzali, hoci to nie je komunikácia určená na prejazd,“ vysvetlila starostka obce Banka Tatiana Julinyová a dodala, že spraví všetko pre to, aby Beethovenova alej zostala pre chodcov a cyklistov aj naďalej otvorená.

Alej je v súkromných rukách a obec tam nemá právo prechodu. Nepredávala ju totiž samospráva, ale do súkromného vlastníctva sa dostala prostredníctvom reštitúcie.

Pôvodne mal okrem rodinných domov vyrásť na Červenej veži aj akvapark, hotelový komplex, športový areál a rekreačné chatky. Tieto plány sú však už dávno minulosťou. Pozemky viackrát zmenili majiteľov, boli aj v dražbe.

Aktuálne prebieha budovanie sietí, tie sú však určené iba pre rodinné domy a občiansku vybavenosť.

Text: Martin Palkovič Foto: -mh-

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972