Nočný požiar chaty v Terchovej si vyžiadal tri ľudské životy. Zomrela 41-ročná žena a deti vo veku 5 a 8 rokov. Otec skončil s popáleninami v nemocnici. Podľa dostupných informácií išlo o rodinu z Piešťan.

„Hasiči boli včera po jedenástej v noci vyslaní k požiaru rekreačnej chaty v Terchovej. Po príchode na miesto bolo zistené, že horí poschodie chaty a strecha, pričom celý priestor je silne zadymený,“ informovalo na svojej facebookovej stránke Prezídium Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR. Podľa informácií, ktoré zverejnil portál pravda.sk, boli rodičia vonku, keď zbadali stúpať z objektu dym. Otec aj matka sa podľa zdroja portálu rozbehli k chate a žena vbehla dnu. Po tom, ako otvorila dvere, požiar nabral na sile a muž ju nemohol dnu nasledovať. Utrpel zranenia avšak privolal pomoc od susedov.

Pri požiari chaty v časti Vyšní Berešovci, ktorá začala horieť v noci zo stredy 19. júla na štvrtok zasahovali profesionálni hasiči zo Žiliny, Terchovej, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z Terchovej. Hasičom sa požiar podarilo úplne zlikvidovať až o štvrť na šesť ráno. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

 

-th, zdroj: pravda.sk, facebooková stránka Prezídia HaZZ SR, foto: HaZZ-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972