Pri pamätníku I. svetovej vojny pri kostole sv. Štefana sa vo štvrtok 25. októbra uskutočnila spomienka pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky a 100. výročia ukončenia I. svetovej vojny. Okrem kladenia vencov a kultúrneho programu, zasadili vrámci akcie aj lipu slobody.

Vrámci programu sa účastníkom prihovoril primátor Miloš Tamajka a Jiří Vodrážka, tajomník Českého spolku v Trnavskom regióne. O kultúrnu časť programu sa postarala Vojenská hudba Bratislava, Spevácky súbor Coro Laudamus a tanečníci zo Základnej umeleckej školy v Piešťanoch, konkrétne folklórneho súboru Striebornička.

Na záver akcie zasadili v blízkosti pamätníka, ktorý bol vlani zreštaurovaný, lipu slobody. Neďaleko miesta výsadby nového stromu pred dvadsiatimipiatimi rokmi vysadili tiež lipku slovenskej armády. Dnes si už len málokto pamätá na túto udalosť, keďže strom na mieste už nie je a  nepripomínalo ho žiadne označenie. Mesto Piešťany plánuje k novému stromu osadiť aj informačný kameň, či tabuľku, ktorá by pripomínala pamätné udalosti.

Vzniku Českolovenskej republiky budú oslavovať obyvatelia Piešťan aj ďalším podujatím, ktoré sa uskutoční v sobotu 27. októbra na Námestí slobody. Naplánovaný je príhovor primátora, vystúpenie Folklórneho súboru Máj, rapera Kaliho a skupiny Gladiator. Na záver  bude ohňostroj. Viac o podujatí tu. 

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972