Príslušníkom Hasičského a záchranného zboru sa pri včerajšom požiari v Trnave podarilo uchrániť majetok v hodnote približne 500-tisíc eur. Škodu vyčíslil majiteľ na 180-tisíc eur.

Požiar strechy v areáli firmy Sessler ohlásili hasičom vo štvrtok krátko pred 17.00 h. Po príchode na miesto zistili, že horí strecha trojposchodovej polyfunkčnej budovy s plechovou krytinou a je celá zasiahnutá požiarom.

„Po prvotnom zásahu na miesto udalosti boli povolané ďalšie sily a prostriedky v počte štyri kusy techniky a osem príslušníkov HaZZ z HS v Trnave, HS v Galante a HS v Piešťanoch. Príslušníci HaZZ zasahovali s použitím autonómnych dýchacích prístrojov a na likvidáciu požiaru bolo nasadené jedenkrát vysokotlakové zariadenie, štyrikrát prúd „C“,  dvakrát lafetový prúd a výšková technika Bronto. Súčasne sa postupne rozoberala konštrukcia strechy a odhášali skryté ohniská. Miesto požiaru bolo kontrolované pomocou dvoch termokamier. Pri zásahu pomáhalo aj jedenásť členov Dobrovoľných hasičských zborov obcí Križovany nad Dudváhom, Voderady a Pole s použitím štyroch kusov techniky,“ informovala hovorkyňa hasičov Mária Zaťková.

Podľa jej slov sa pri požiari nikto nezranil. Jeho príčina je v štádiu vyšetrovania. Zásah hasiči ukončili krátko po 23.00 h.

Zdroj: KR HaZZ v Trnave

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972