Connect with us

Aktuality

Pri nehode za Novým Mestom nad Váhom zomrel 55-ročný muž

Published

on

Vo štvrtok 11. júna popoludní došlo na ceste I/61 za Novým Mestom nad Váhom k tragickej dopravnej nehode. Žiaľ zomrel pri nej 55-ročný muž z Dubnice nad Váhom.

„Podľa doterajších zistení, k dopravnej nehode malo dôjsť tak, že 55-ročný vodič z okr. Trnava jazdil na vozidle Peugeot 406 od Nového mesta nad Váhom k obci Trenčianske Bohuslavice. Začal odbočovať vľavo v čase, kedy bol predchádzaný osobným vozidlom Škoda Octavia, ktoré riadil rovnako starý vodič (55 r.) z Dubnice nad Váhom. Následne došlo k zrážke vozidiel. Peugeot narazil svojou prednou časťou do bočnej časti Octavie. Po zrážke stratilo vozidlo Octavia stabilitu a v šmyku prešlo mimo vozovku, kde narazilo do stromu. Vodič Octavie následkom mnohopočetných zranení zahynul na mieste dopravnej nehody,“ informovali zástupcovia Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne.

Škoda na vozidlách bola predbežne vyčíslená na približne 10 000 eur. Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj súdny znalec z odboru cestná doprava. Počas dokumentovania tejto mimoriadne tragickej dopravnej nehody bola doprava na ceste uzatvorená a dopravu riadili policajti.

Advertisement
Hello GPT

Vodiča Peugeotu policajti na mieste dopravnej nehody podrobili dychovej skúške. Jej výsledok bol negatívny. Nebohému vodičovi bude odobratá krv na zistenie prítomnosti alkoholu alebo iných omamných látok pri súdnej pitve. Dopravná nehoda je v štádiu vyšetrovania. V predmetnej veci vyšetrovateľka Odboru kriminálnej polície z Nového Mesta nad Váhom začala trestné stíhanie, a to vo veci prečinu usmrtenie.

Polícia žiada svedkov uvedenej tragickej dopravnej nehody, ktorí prechádzali daným úsekom cesty v čase pred dopravnou nehodou (cca 14.50 hodinou) a mohli by pomôcť náležite objasniť uvedenú tragédiu, aby sa prihlásili.

„Znova apelujeme na vodičov, aby boli opatrní a nepreceňovali svoje schopnosti. Každý účastník cestnej premávky môže svojím zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách. Je dôležité uvedomiť si, že na cestách nie sme sami a svojou bezohľadnou a arogantnou jazdou ohrozujeme nielen svoj život, ale aj životy ďalších účastníkov cestnej premávky. Pripomíname pravidlo, ktoré stále platí a platiť bude. Radšej stratiť minútu v živote, ako v minúte život,“ dodali predstavitelia polície.

TS KR PZ v Trenčíne/red

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články