AKTUALIZOVANÉ: Pri nehode za Krakovanmi sa zranilo 6 ľudí

AKTUALIZOVANÉ: Pri nehode za Krakovanmi sa zranilo 6 ľudí

17. mája 2018 Off Od PNky.sk

Vo štvrtok 17. mája krátko pred 14. hodinou sa za obcou Krakovany v smere na Podolie stala dopravná nehoda. Osobné auto z Rumunska sa zrazilo s menším valníkom z miestnej firmy. Nehoda zablokovala jeden jazdný pruh, premávku preto riadili policajti.

Pri nehode sa zranilo 5 ľudí z osobného auta a vodič malého nákladiaka. Privolaní hasiči poskytli zraneným predlekársku prvú pomoc a zabezpečili obe zdemolované vozidlá proti vzniku požiaru. Dvoch účastníkov nehody zobrali sanitky do piešťanskej a trnavskej nemocnice, štyria ďalšie ošetrenie odmietli. Presné príčiny nehody vyšetruje polícia.

Aktualizované 18. mája o 12.55 o stanovisko krajskej policajnej hovorkyne Márie Linkešovej: „K dopravnej nehode došlo včera, 17. 5. 2018 o 13.50 h v obci Krakovany. 21-ročný vodič z okr. Tvrdošín išiel na aute Nissan Cabstar po obci Krakovany. Na ulici Hlavnej pri odbočovaní doľava nedal prednosť protiidúcemu vozidlu a došlo k čelnej zrážke. Na mieste sa zranili dve osoby, spolujazdci z auta Ford Escort. Osoby vo veku 24 a 44 rokov boli prevezené na ošetrenie do nemocnice. Podľa predbežných výsledkov by nemalo ísť o veľmi vážne zranenia. Vodič z Rumunska ani vodič z auta Nissan sa pri nehode nezranili. Polícia alkohol u vodičov nezistila. Priestupok v doprave bude na strane vinníka pravdepodobne riešený v správnom konaní uložením sankcie.“

-vv-