Dopravnú nehodu neďaleko Piešťan, pri ktorej asistovali v nedeľu popoludní aj piešťanskí hasiči, zrejme spôsobil mikrospánok vodiča. Auto vyletelo z diaľnice a skončilo v kríkoch. Pri nehode sa zranil aj 4-ročný chlapček z Trnavy, ktorého previezli vrtuľníkom do jednej z bratislavských nemocníc.

Ako uviedol zástupca hovorcu krajských hasičov, hlásenie o nehode na 73 kilometri diaľnice v smere na Trnavu prijali v nedeľu o tretej popoludní. Na miesto hneď vyrazili aj s technikou traja členovia piešťanskej jednotky. Zistili, že auto sa nachádza mimo cesty. Posádka už bola vonku – otec vyviazol bez zranení, matka bola zranená ľahšie. Úraz hlavy utrpelo dieťa, ktorému hasiči okamžite poskytli prvú pomoc a privolali záchranársky vrtuľník. „Z dôvodu jeho pristátia bola v smere Piešťany -Trnava uzatvorená diaľnica. Zasahujúci príslušníci pomohli naložiť zranené dieťa do vrtuľníka a ďalej asistovali záchranárom zdravotnej služby pri ošetrovaní,“ doplnil Marián Hruška z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Hasiči museli auto z kríkov vyslobodiť za pomoci motorovej píly.

 

Podľa polície nehodu zrejme spôsobil mikrospánok.  „Vodič na aute Peugeot 307 pravdepodobne dostal mikrospánok, zišiel mimo cestu vpravo, kde sa s vozidlom niekoľko krát prevrátil. Vo vozidle sa zranila spolujazdkyňa a štvorročný chlapec z Trnavy, ktorého s poranením hlavy previezol vrtuľník do bratislavskej nemocnice,“ uviedla krajská hovorkyňa polície Mária Linkešová.  Zranenú ženu previezli záchranári do trnavskej nemocnice. Lekári konštatovali u oboch nakoniec iba ľahšie zranenia. Polícia podrobila vodiča dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Diaľnica bola uzavretá približne na pol hodiny. Presné príčiny nehody policajti ešte vyšetrujú.

red/TS KRHaZZ, TS KRPZ

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972