Connect with us

Aktuality

Pri nehode sa zranilo dieťa, previezli ho vrtuľníkom

Published

on

Dopravnú nehodu neďaleko Piešťan, pri ktorej asistovali v nedeľu popoludní aj piešťanskí hasiči, zrejme spôsobil mikrospánok vodiča. Auto vyletelo z diaľnice a skončilo v kríkoch. Pri nehode sa zranil aj 4-ročný chlapček z Trnavy, ktorého previezli vrtuľníkom do jednej z bratislavských nemocníc.

Ako uviedol zástupca hovorcu krajských hasičov, hlásenie o nehode na 73 kilometri diaľnice v smere na Trnavu prijali v nedeľu o tretej popoludní. Na miesto hneď vyrazili aj s technikou traja členovia piešťanskej jednotky. Zistili, že auto sa nachádza mimo cesty. Posádka už bola vonku – otec vyviazol bez zranení, matka bola zranená ľahšie. Úraz hlavy utrpelo dieťa, ktorému hasiči okamžite poskytli prvú pomoc a privolali záchranársky vrtuľník. „Z dôvodu jeho pristátia bola v smere Piešťany -Trnava uzatvorená diaľnica. Zasahujúci príslušníci pomohli naložiť zranené dieťa do vrtuľníka a ďalej asistovali záchranárom zdravotnej služby pri ošetrovaní,“ doplnil Marián Hruška z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Hasiči museli auto z kríkov vyslobodiť za pomoci motorovej píly.

Advertisement
Hello GPT

 

Podľa polície nehodu zrejme spôsobil mikrospánok.  „Vodič na aute Peugeot 307 pravdepodobne dostal mikrospánok, zišiel mimo cestu vpravo, kde sa s vozidlom niekoľko krát prevrátil. Vo vozidle sa zranila spolujazdkyňa a štvorročný chlapec z Trnavy, ktorého s poranením hlavy previezol vrtuľník do bratislavskej nemocnice,“ uviedla krajská hovorkyňa polície Mária Linkešová.  Zranenú ženu previezli záchranári do trnavskej nemocnice. Lekári konštatovali u oboch nakoniec iba ľahšie zranenia. Polícia podrobila vodiča dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Diaľnica bola uzavretá približne na pol hodiny. Presné príčiny nehody policajti ešte vyšetrujú.

Advertisement
Hello GPT

red/TS KRHaZZ, TS KRPZ

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články