V pondelok 11. marca večer sa stala medzi obcami Bašovce a Veľké Orvište dopravná nehoda, pri ktorej zomrel cyklista z Piešťan. 66-ročný muž prešiel pravdepodobne do protismeru, kde došlo k stretu Nissanom Micra. Cyklista bez reflexných prvkov nemal pri nehode žiadnu šancu a vážnym zraneniam na mieste nehody podľahol.

„Cyklista sa na ceste sa pohyboval v tmavom oblečení bez reflexných prvkov, a osvetlený nebol ani jeho bicykel. Polícia pribrala na miesto znalca z odboru cestná doprava a za účelom zistenia presnej príčiny smrti a  alkoholu, bola u muža nariadená pitva. Vodič z osobného auta sa pri nehode nezranil. Orientačná dychová skúška na alkohol bola u muža negatívna. Presné príčiny a okolnosti nehody polícia naďalej vyšetruje,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Cyklisti a chodci sú stále najzraniteľnejší účastníci cestnej premávky. Stret s vozidlom má zväčša fatálne následky. „Pripomíname, že v záujme vlastnej bezpečnosti by preto pri pohybe na ceste nemali zabúdať na reflexné prvky a dostatočné osvetlenie,“ dodáva M. Linkešová.

-red- / TS KR PZ v Trnave

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972