Na Lipovej ulici približne o 11.45 hod. sa samovoľne zrútil tento rok už druhý strom. Spadnutá breza v apríli zdemolovala pod ňou zaparkované auto. Drevina tentokrát autá iba ošuchla a škody by mali byť minimálne. Pri páde stromu sa nikto nezranil.

„Keď sme prišli na miesto, zistili sme, že strom leží cez celú cestu. Sú tu dve čiastočne poškodené osobné vozidlá. Orezali sme konáre z jednej strany, celý strom spília Služby mesta Piešťany s pomocou vysokozdvižnej plošiny,“ uviedol na mieste veliteľ zásahu Martin Piškula. Dnes dopoludnia absolvovali hasiči 3 výjazdy k spadnutým stromom v obci Prašník.

Priestor zabezpečili mestskí a štátni policajti. V čase nášho príchodu (cca 12.00 hod.) čakala polícia na majiteľov vozidiel, aby vyčíslili škody. 

Počet padnutých stromov v Piešťanoch stúpa. V mestskom parku tento rok spadli už štyri, ďalšie spadli počas letných a jesenných búrok na sídlisku Adam Trajan či na Radlinského ulici. V Piešťanoch sa rozprestiera 120 hektárov zelene, jej údržba si vyžaduje značné prostriedky.

-vv, th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972