Aktuality

Pri Jaslovských Bohuniciach má vyrásť nová jadrová elektráreň

By 22. marca 2013No Comments

Ľudia v okolitých obciach predávajú pozemky. Jadrová energetická spoločnosť Slovenska (JESS) už analyzuje štúdiu realizovateľnosti. Projekt by mal by dokončený najskôr v roku 2025.

[singlepic id=11482 w=520 h=340 float=center]

 

Podľa doteraz zverejnených informácií sa v novej jadrovej elektrárni pri Jaslovských Bohuniciach počíta s technológiou tlakovodného, ľahkou vodou mederovaného a chladeného reaktora. JESS má už hotovú analýzu navrhovaných technických alternatív, posudzovania vhodnosti lokality, riadenia projektu aj finančného zabezpečenia.

Občania blízkej obce Radošovce už podľa informácií portálu topky.sk predávajú pozemky, na ktorých by mohla nová jadrová elektráreň stáť. Spoločnosť údajne núka 100-tisíc eur za hektár, túto sumu však nikto zo zainteresovaných nepotvrdil.

Už príprava tohto náročného projektu by mohla prispieť k zvýšeniu zamestnanosti v regióne. „Počítame s tým, že na začiatku výstavby budeme potrebovať približne 300 vlastných zamestnancov a cca 150 externých pracovníkov špecializovaných spoločností. Celkový počet zamestnancov Jadrovej energetickej spoločnosti Slovenska počas prevádzky by mal dosiahnuť číslo 650,“ povedal Štefan Šabík, generálny riaditeľ JESS.

Text: mp/ts

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972