Pri Hornej Strede sa čelne zrazili dve autá (aktualizované)

Pri Hornej Strede sa čelne zrazili dve autá (aktualizované)

8. marca 2018 Off Od PNky.sk

Vo štvrtok 8. marca krátko po deviatej hodine ráno sa na štátnej ceste medzi Piešťanmi a Hornou Stredou čelne zrazilo osobné auto s dodávkou. Pri nehode sa ľahko zranili obaja vodiči. Úsek bol dlhší čas kompletne neprejazdný, obchádzka viedla cez obec Pobedim, prípadne Trebatice. Polícia v tejto súvislosti apeluje na vodičov, aby sa plne venovali šoférovaniu a sledovali situáciu v cestnej premávke. 

„Jednu osobu hasiči vyslobodili pomocou hydraulického vyslobodzovacieho zariadenia. Zraneným osobám poskytli predlekársku prvú pomoc a odovzdali ich do starostlivosti záchrannej zdravotnej služby. Na havarovaných vozidlách vykonali protipožiarne opatrenia a uniknuté prevádzkové kvapaliny zasypali sorpčnou látkou. Po zdokumentovaní nehody políciou boli vozidlá odstránené z vozovky,“ informovala krajská hasičská hovorkyňa Júlia Kedrová.

„Polícia vyšetruje presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody, ktorá sa stala dnes (8.marca) o 09.10 hod. na ceste I/61 medzi Piešťanmi a Hornou Stredou. 42-ročná vodička Renaultu Cango z obce Nižná z nezistených príčin prešla do protismeru. V dôsledku toho došlo k zrážke s oproti idúcim autom Fiat Ducato napriek tomu, že jeho 45-ročný vodič z Ducového sa snažil zrážke zabrániť. Obaja vodiči utrpeli pri nehode ľahké zranenia. Dychová skúška na alkohol bola u vodiča Fiatu negatívna, vodičke Renaultu bola na vylúčenie požitia návykových látok odobratá krv. Pre nehodu bola do 11.30 hod. v úseku uzatvorená cesta v oboch smeroch, pričom polícia riadila premávku a vykonávala odklon dopravy,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

-text: KR HaZZ Trnava, foto: SOS odťahová služba Piešťany