Po jednej z dvojice nehôd, ktoré sa stali v nedeľu pri motoreste Čertova pec, museli 27-ročného Vrbovčana museli previezť do nemocnice leteckí záchranári.

Ako sme informovali včera, na ceste pri Čertovej peci prišlo v nedeľu 17. mája popoludní k dvom nehodám s účasťou motocyklistov. Obe sa stali na identickom mieste – pri odbočke na parkovisko pri turistickej atrakcii. Prvá si vyžiadala iba materiálne škody, druhá aj zranenia mladého muža.

„V nedeľu 17. mája tak vyrazil na cesty aj 27-ročný vodič motocykla Honda z Vrbového (okres Piešťany). Keď sa vracal z ciest smerom na Piešťany, tak mu na úrovni motorestu Čertova pec pravdepodobne nedal oprotiidúci doľava odbočujúci mladý vodič osobného auta. Zrážka si pripísala na vrub zranenie motorkára a škodu za viac ako 16-tisíc eur,“ uvádza na sociálnej sieti nitrianska krajská polícia.

Leteckí záchranári previezli Vrbovčana do nemocnice v Nitre. Alkohol v dychu zúčastnených vodičov nezistili. Okolnosti a miera zavinenia tejto zrážky sú predmetom vyšetrovania policajtov Okresného dopravného inšpektorátu v Topoľčanoch. ,

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave upozornilo na zvýšený počet nehôd z účasťou motorkárov počas uplynulých dní. V nedeľu 17. mája neprežil motorkár náraz do stromu v okrese Dunajská Streda, 18. mája sa stala nehoda s účasťou motorky v Dechticiach a 19. mája v Seredi. Od začiatku mesiaca sa na území Trnavského kraja stalo 11 dopravných nehôd s účasťou motorkárov.

Text: Martin Palkovič Foto: KR PZ Nitra

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972