Aktualizované: Pri Brunovciach sa utopil muž

Aktualizované: Pri Brunovciach sa utopil muž

21. augusta 2018 Off Od PNky.sk

Piešťanskí a novomestskí hasiči spolu s trenčianskymi potápačmi vyrážali v utorok 21. augusta krátko pred 11. hodinou k utopenému mužovi, ktorý mal plávať na hladine Biskupického kanála. Udalosť sa stala neďaleko obce Brunovce.

Hasiči spolu s potápačmi vytiahli približne sedemdesiatročného muža na breh, kde sa ho pokúšali prostredníctvom kardiopulmonálnej resuscitácie priviesť k životu. Ich snaha bola však márna. Čo udalosti predchádzalo, vyšetruje polícia.

Aktualizované o stanovisko hovorcu Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru Trenčín Mariána Petríka:

Dňa 21.08., krátko pred pol jedenástou hodinou doobeda bola ohlásená žiadosť v pomoc pri vyhľadávaní osoby, ktorá skočila do derivačného kanála rieky Váh, v katastri obce Brunovce, okres Nové Mesto nad Váhom.

Na zásah boli vyslaní príslušníci Hasičského a záchranného zboru z:
HS v Novom Meste nad Váhom 3 hasiči s 2 ks zásahovej techniky a člnom;
HS v Trenčíne 3 hasiči – členovia potápačskej skupiny s 1 ks zásahovej techniky; HS v Piešťanoch 3 hasiči s 1 ks zásahovej techniky a člnom.

Zasahujúci hasiči na člne začali ihneď s vyhľadávaním osoby z hladiny, pričom hasičský potápač po zanorení v krátkom čase našiel hľadanú osobu, avšak túto vyniesol na hladinu bez známok života. Následne bola osoba naložená na čln, kde príslušníci HaZZ začali s resuscitáciou. Po prepravení na breh zasahujúci hasiči vykonávali resuscitáciu až do príchodu zdravotníkov ZZS a lekára, ktorí pokračovali v poskytovaní pomoci.

-red; foto: HaZZ SR-