Connect with us

Aktuality

Prezidentka Čaputová dnes zavíta do obce Banka

Published

on

Prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová zavíta v piatok 15. mája do obce Banka. Jej zastávka je súčasťou bohatého pracovného dňa, v rámci ktorého chce osobne poďakovať ľuďom, ktorí pomáhali bojovať s koronakrízou. Prvou zastávkou je Trnava a poslednou Žiar nad Hronom.


Prezidentka príde o pol dvanástej pred Kultúrny dom v obci Banka, kde sa poďakuje dobrovoľným hasičom, šičkám rúšok a dobrovoľníkom z iniciatívy „Something ordinary“.

Predtým si prezidentka prezrie v Trnave výrobu 3D štítov a poďakuje sa dobrovoľníkom z iniciatívy „Something special“. Následne má na pláne návštevu Fakultnej nemocnice v Trnave, kde poďakuje lekárom, záchranárom a personálu pracujúcemu v stanoch. Zuzana Čaputová sa následne presunie do Hlohovca. Tu sa poďakuje personálu DSS Harmónia.

Advertisement
Hello GPT

Po návšteve Banky, prvá žena Slovenska ešte navštívi Základnú školu s materskou školou v obci Slepčany, aby sa poďakovala učiteľom a technikovi, ktorý zabezpečuje online výučbu a na záver zavíta do Žiaru nad Hronom do osady „Pod kortinou“ k stanici osobnej hygieny. Tu sa poďakuje terénnym pracovníkom pracujúcim v rómskej osade.

Reportáž z návštevy prezidentky v obci Banka nájdete na zpiešťan.sk.

Advertisement
Hello GPT

-ts-/-red- Foto: Peter Konečný

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články