Profesor Jozef Rovenský prevzal z rúk prezidenta Ivana Gašparoviča vysoké štátne ocenenie v Rytierskej sieni Bratislavského hradu pri príležitosti 21. výročia vzniku Slovenskej republiky. Prezident mu ho udelil za mimoriadne zásluhy v oblasti zdravotníctva, školstva, vedy a výskumu a za šírenie dobrého mena našej krajiny republiky v zahraničí.

[singlepic id=43335 w= h= float=center]

Ivan Gašparovič v slávnostnom príhovore konštatoval, že už desiaty krát mal česť pri príležitosti výročia vzniku republiky oceniť prácu tých, ktorí sa o jej existenciu a šírenie dobrého mena významne zaslúžili.  „Dnes som odovzdal štátne vyznamenania osobnostiam, ktoré považujem za pokračovateľov najlepších tradícií našej pracovitosti, tvorivosti, ľudskosti i slovenskej identity a štátnosti,“ citovala prezidenta jeho oficiálna web stránka.

„Slovensko je na Vás hrdé. V mene svojom, v mene všetkých najvyšších ústavných činiteľov i občanov Slovenskej republiky Vám blahoželám k udeleniu najvyšších štátnych vyznamenaní,“ povedal laureátom štátnych vyznamenaní prezident.

Jedným z nich bol aj Jozef Rovenský, ktorý vedia Národný ústav reumatických chorôb v Piešťanoch od roku 1990. Tento doma i vo svete uznávaný reumatólóg bol v roku 1995 menovaný za profesora a je členom britskej odbornej inštitúcie Royal College of Physicians a ďalších zahraničných reumatologických spoločností.

Absolvent Lekárskej fakulty Masarykovej univerzity v Brne pracuje vo Výskumom ústavu reumatických chorôb v Piešťanoch od roku 1969. Popri práci riaditeľa je hlavným poradcom ministerstva zdravotníctva pre reumatológiu a venuje sa aj pedagogickej a publikačnej činnosti.

Prácu Jozefa Rovenského ocenil v minulom roku aj primátor Remo Cicutto, keď mu pri príležitosti 900. výročia prvej písomnej zmienky o Piešťanoch udelil titul Čestný občan mesta Piešťany.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972