Connect with us

Aktuality

Prezident pozval na stretnutie osobnosti kraja, sú medzi nimi aj Piešťanci

Published

on

Dnes, vo štvrtok 28. januára o 17- tej má prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska v programe naplánovaný výjazd a stretnutie s pozvanými osobnosťami Trnavského kraja v hoteli Holiday Inn v Trnave. Pozvánku dostalo i niekoľko Piešťancov, medzi ktorými sú napríklad aktivisti a poslanci Mestského zastupiteľstva z klubu Spoločne pre Piešťany. S prezidentom sa tak stretnú okrem iných aj Michal Fiala, Peter Tremboš, Tomáš Hudcovič a Jozef Malík a tiež mladá aktivistka Lívia Gažová. Podľa nepotvrdených informácií je možné, že prezident pozýval osobnosti, uvedené na mape sociálnych inovátorov Nadácie Pontis.

prezPodľa listu, ktorý dostali od Andreja Kisku, by mali spoločne diskutovať o „výzvach, ktoré máme doma“ a definovať priority pre Slovensko. Spomenutí pozvaní Piešťanci sa vyjadrili, že možnosťou osobného stretnutia s hlavou štátu sa cítia poctení a už potvrdili svoj záujem zúčastniť sa ho. Podľa vyjadrenia zástupcov Kancelárie prezidenta celková účasť na podujatí by mala predstavovať 160 až 180 osobností z Trnavského kraja.

 

Advertisement
Hello GPT

 

Andrej Kiska dostal od Piešťancov podporu ešte ako kandidát na prezidenta, keď vo voľbách v roku 2013 získal v našom okrese víťazstvo a nadpolovičnú väčšinu 64,75 % hlasov z celkového počtu zúčastnených voličov.

Advertisement
Hello GPT

Podľa oficiálneho programu sa hlava štátu dnes ešte pred výjazdom do Trnavy stretne v prezidentskom paláci aj s predstaviteľmi Iniciatívy slovenských učiteľov a zástupcami Združenia miest a obcí Slovenska.

-red-, ilustr. foto:  FB Andrej Kiska

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články