Connect with us

Aktuality

Prezident Andrej Kiska navštívil Hlohovec, stretol sa s primátorom i Mikulášom

Published

on

Prezident Andrej Kiska navštívil v utorok 5. decembra Hlohovec, stretol sa tu s primátorom Miroslavom Kollárom, zamestnancami úradu, ale potešil ho i Mikuláš s čertom a anjelom. Zavítal tiež na návštevu Gymnázia Ivana Kupca, kde ho sprevádzal nový župan Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič. Hlava štátu na pôde školy diskutovala s miestnymi študentami. Popoludní sa prezidentská delegácia podľa plánu vybrala na prehliadku Hlohovského zámku a aj do miestneho vinárstva Golguz.

„Potešilo ma viacero dobrých správ, ako napríklad rekordne nízka nezamestnanosť. Ďalej to, že každé dieťa má miesto v materskej škole, čo je nesmierne dôležité pre mladých ľudí, aby takéto možnosti mali,“ uviedol pre novinárov prezident Andrej Kiska.

Jednou z tém, ktorými sa Andrej Kiska spolu s primátorom Miroslavom Kollárom zaoberal, bola doprava a problémová cesta II/513 spájajúca Hlohovec s Trnavou. Prezident sa  dozvedel, že riešeniu problému sa chce Mesto Hlohovec venovať v spolupráci s novým trnavským županom Jozefom Viskupičom. 

Advertisement
Hello GPT

-red/Zdroj: mytrnava.sme.sk, trnavskyhlas.sk/Foto: Miroslav Kollár, Jozef Viskupič-

 

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články