Connect with us

Aktuality

Prezentovať Piešťany čokoládou bol vraj dobrý ťah

Published

on

Minulý týždeň od 20. do 23. januára sa zástupcovia Mesta Piešťany a Slovenských liečebných kúpeľov Piešťany zúčastnili 17. ročníka veľtrhu cestovného ruchu ITF Slovakiatour v Bratislave. Výstavný stánok symbolizoval Kolonádový most ako spojnicu medzi mestom a kúpeľmi. Už vlani po výstave IFT Slovakiatour upozorňovali vystavovatelia na o tretinu menšiu návštevnosť podujatia. Tento rok pokles počtu hostí pokračoval opäť. Nezastavilo ho ani posielanie voľných vstupeniek od prevádzkovateľa výstaviska podnikateľským subjektom po celom Slovensku.

[singlepic id=9103 w=320 h=240 float=left]Účasť na výstave sa berie ako prestížna záležitosť, najmä z hľadiska miest a regiónov, ktoré sa snažia odovzdať návštevníkom čo najviac informácií predovšetkým prostredníctvom propagačných materiálov. Podľa Jany Hlaváčovej z piešťanského mestského úradu mali návštevníci výstavy najväčší záujem o cyklomapy, mapy Piešťan, propagáciu kultúrnych pamiatok, kalendáre podujatí v roku 2011, brožúrky „Naj v Piešťanoch“, brožúrky umeleckých fotografií o Piešťanoch. Rozdávali sa tiež pohľadnice, stolové kalendáriky a drobné upomienkové predmety.

Tento rok sa výstavy v stánku mesta nezúčastnili hoteliéri, svoje zariadenia však v „mestskom“ stánku mohli propagovať prostredníctvom letákov o katalógov zariadení. „Čo sa týka propagačných materiálov od hotelov a penziónov, mali návštevníci najväčší záujem o víkendové relaxačné pobyty, „Valentínske pobyty“, požadovali katalógy resp. ucelenú ponuku ubytovania hotelov a penziónov v piešťanskom regióne,“ hovorí Jana Hlaváčová.

„Účasť na tohtoročnom veľtrhu bola zo strany návštevníkov i vystavovateľov výrazne nižšia ako po minulé roky. Svoju účasť odriekli z viacerých dôvodov takmer všetky cestovné kancelárie. Možno by bolo dobré zo strany organizátorov veľtrhu zvážiť počet dní veľtrhu a prípadne štyri dni skrátiť na tri. Tým by sa znížili náklady a možno zvýšila účasť zo strany vystavovateľov. Účastníkmi veľtrhu boli predovšetkým mestá a regióny. Tým sa znížila účasť ľudí, ktorí chodili vyberať na veľtrh dovolenku priamo u niektorých cestovných kancelárií,“ konštatovala Margita Galová, riaditeľka Mestskej knižnice mesta Piešťany a Piešťanského informačného centra.

Podľa M. Galovej z propagovaných ubytovacích zariadení sa ľudia najviac zaujímali o lacnejšie alternatívy ubytovania, najmä o ubytovanie na súkromí, či lacnejšie penzióny. O hotely vyššej kategórie vraj tento rok záujem výrazne klesol. 

Lákadlom piešťanského stánku sa tento rok stala čokoláda. „Vzhľadom k tomu, že výstava ITF Slovakiatour sa spája s gastrom, bol veľmi dobrý ťah propagovať na stánku čokoládovňu, ktorá svojimi kulinárskymi sladkými špecialitami – hlavne tekutou horkou a mliečnou čokoládou priťahovala pozornosť návštevníkov. Pozývala a lákala ich na návštevu do Piešťan, ako krásneho mesta. Cestovný ruch je aj o kulinárskych zážitkoch,“ vyjadrila spokojnosť Jana Hlaváčová.

Okrem čokolády a propagačných materiálov mesta, išli na dračku aj spomienkové predmety, poskytol Michal Fiala, prevádzkovateľ bufetu Dino. Dve krabice tričiek, uterákov, kalendárov, sošiek cyklistov na Sĺňave, či príveskov v podobe Slniečka sa minuli veľmi rýchlo.

„Zberatelia darčekov“, ktorých chodí na výstavy tohto tipu požehnane si teda v tomto smere prišli na svoje. Menej spokojní boli so zázemím výstavy, so stravovaním a poskytovanými službami výstavného areálu. Pripomienku mal aj návštevník Michal, ktorý nevedel pochopiť prečo sú vystavovatelia z Piešťan roztrúsený po iných stánkoch, napríklad v stánku trnavského kraja, a prečo neprezentujú Piešťany spoločne na jednom mieste.

Najbližšie bude Mesto Piešťany lákať turistov na návštevu na výstave Holiday World 2011 od 10. do 13. februára v Prahe.

Autor: Tomáš Hudcovič  Foto: vizualizácia stánku – AG agentúra

Fotogalériu z IFT Slovakiatour si môžete pozrieť na http://www.piestany.sk.

Continue Reading

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články