Connect with us

Aktuality

Presťahuje sa extraliga predsalen do Liptovského Mikuláša?

Published

on

Mestské zastupiteľstvo v Liptovskom Mikuláši bude dnes 12. augusta o 14:00 riešiť odkúpenie licencie ŠHK 37 Piešťany pre Mestský hokejový klub MHK 32 Liptovský Mikuláš. Zastupiteľstvo v Mikuláši bude musieť dôkladne prerokovať najmä zvýšenie nákladov, ktoré predstavuje v aktuálnom roku navýšenie dotácie 80 – 90 000 eur, v roku 2017 budú vo výške približne 200 000 eur, ďalších tristo chcú získať od sponzorov. MHK je však na rozdiel od ŠHK 37, akciovou spoločnosťou so 100% majetkovou účasťou mesta Liptovský Mikuláš. Liptáci by v prípade, že poslanci návrh schvália, nastúpili v najvyššej hokejovej súťaži Tipsport Lige namiesto Havranov.

„Predpokladané ročné náklady MHK v prípade účasti v Tipsport lige sú cca 500-tis. EUR, t.j. že zostávajúcich 300-tis. EUR na prevádzku klubu je potrebné zabezpečiť od reklamných partnerov, sponzorov klubu a výberom vstupného na majstrovské zápas MHK. Doposiaľ je pre rok 2016 v rozpočte mesta vyčlenená finančná dotácia vo výške 160-tis. EUR na prevádzku klubu. V prípade, že MHK získa licenciu do Tipsport ligy v sezóne 2016/2017 bude potrebné počítať s navýšením týchto výdavkov o čiastku cca 80-90 tis. EUR, z dôvodu zvýšených finančných nárokov sezóny 2016/2017 už v mesiacoch september – december 2016,“ píše sa v dôvodovej správe.

Vyššie náklady súvisia so zazmluvnením hráčov s vyššou výkonnosťou a lepšími kvalitatívnymi predpokladmi pre účasť v Tipsport ligovej súťaži, zabezpečením výstroja a výzbroje pre týchto hráčov, organizačným zabezpečením a podobne.

MHK 32 Liptovský Mikuláš dostal v uplynulom období ponuku od ŠHK 37 Piešťany odkúpiť licenciu pre účasť A mužstva MHK v najvyššej licencovanej hokejovej súťaži – Tipsport lige na  sezónu 2016/2017. Vzhľadom na konanie zasadnutia Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja dňa 17. augusta, na ktorom bude definitívne schválené pridelenie licencií jednotlivým klubom na sezónu 2016/2017 na základe odporúčania PRO HOKEJa, musia miestni poslanci rozhodnúť o účasti, respektíve neúčasti MHK v Tipsport lige. Doriešené by muselo byť finančné vyrovnanie s klubom ŠHK 37 Piešťany, pretože piešťanský klub by mal od spoločnosti Pro Hokej obdržať finančné prostriedky vo výške 60 000 eur, ktoré by v prípade postúpenia licencie pripadli práve Liptovskému Mikulášu.

V prípade, že uvedený návrh na odkúpenie licencie pre účasť v najvyššej hokejovej súťaži bude schválený, MHK 32 Liptovský Mikuláš nastúpi v nasledujúcej sezóne Tipsport Lige namiesto ŠHK 37 Piešťany.

-lt/Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš/Foto: archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články