Polícia nepozná totožnosť páchateľa ani dva týždne od vtedy, čo niekto na sídlisku Adam Trajan prepichol pneumatiky štyrom desiatkam automobilov. Kamera mestskej polície umiestnená pri vstupe na sídlisko, k objasneniu prípadu neprispela.

MP 02-01-14 106093

„Záznam z kamery sme dali polícii na prešetrenie,“ informoval na dnešnom zastupiteľstve Marcel Mihálik, náčelník mestskej polície. Dodal, že kamerový systém na sídlisku chcú rozšíriť, ale je to otázka peňazí. Mestská polícia podľa neho opakovane žiada o dotáciu ministerstva vnútra.

„Vďaka tomu, že máme dobrú spoluprácu s policajným zborom, rozdelili sme si postup hliadkovania, aby sme sa zamerali nie len na Trajan, ale aj na celé mesto. Nevylučujem, že sa to môže opakovať,“ povedal Marcel Mihálik na margo desiatok prepichnutých pneumatík.

Páchateľ zostáva aj po takmer dvoch týždňoch neznámy. „Poskytnutý videozáznam polícia preverila, avšak zaznamenaný pohyb nebolo možné využiť pre účely policajného vyšetrovania,“ informovala hovorkyňa Mária Linkešová s tým, že na objasnení prípadu polícia naďalej pracuje.

Už na začiatku bol vyšetrovací tím posilnený, aby sa jednotlivé úkony urýchlili. K poškodeniu 44 vozidiel došlo v noci na 1. februára. Majiteľom vznikla škoda vo výške 3-tisíc eur.

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972