Ani štvrťroka po útoku vandalov na autá obyvateľov sídliska Adam Trajan nepozná polícia mená páchateľov. Podľa vyjadrenie hovorkyne aj naďalej prebieha pátranie.

MP 02-01-14 106093

Majitelia vyše štyroch desiatok áut našli prepichnuté pneumatiky v sobotu 1. februára ráno. Niektorým nestačila na spojazdnenie vozidiel ani rezerva. Mali totiž poškodené hneď dve kolesá. Už pri ich vymieňaní sa ľudia sťažovali na nečinnosť štátnej aj mestskej polície. „Nie je to len o prepichnutých gumách, autá sa tu kradnú pravidelne,“ povedal vtedy jeden z obyvateľov Ulice Mateja Bela.

Kamera mestskej polície umiestnená pri vstup na sídlisko k dolapeniu páchateľa tohto vandalského činu neprispela. „Poskytnutý videozáznam polícia preverila, avšak zaznamenaný pohyb nebolo možné využiť pre účely policajného vyšetrovania,“ informovala v polovici februára hovorkyňa polície Mária Linkešová.

Podľa jej dnešného vyjadrenia nie je tento prípad vyriešený ani po troch mesiacoch: „Polícia po páchateľovi naďalej pátra.“ Za škodu vo výške 3-tisíc eur by mu pritom hrozili až tri roky väzenia.

„Vďaka tomu, že máme dobrú spoluprácu s policajným zborom, rozdelili sme si postup hliadkovania, aby sme sa zamerali nielen na Trajan, ale aj na celé mesto. Nevylučujem, že sa to môže opakovať,“ povedal vo februári k tomto prípadu náčelník mestskej polície Marcel Mihálik.

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972