Preletel cez kruhový objazd, zastavil ho stĺp osvetlenia

Preletel cez kruhový objazd, zastavil ho stĺp osvetlenia

2. augusta 2019 Off Od PNky.sk

V noci zo stredy 31. júla na štvrtok 1. augusta sa stala na „výpadovke“ z Piešťan smerom na Vrbové nehoda, ktorá pripomínala scénu z akčného filmu. Auto preletelo cez kruhový objazd a narazilo do stĺpu pouličného osvetlenia v tesnej blízkosti benzínovej pumpy. Vodič nafúkal.

Podľa našich informácií išlo o mladého vodiča. Svedkovia hovoria, že ho počas noci videli „lietať“ po Piešťanoch. Úradoval vraj aj na sídlisku na Teplickej ulici, kde robil riadny hluk vytáčaním motora.

„K dopravnej došlo v stredu, 31. 7. o 23.15 h. 23 ročný vodič išiel na aute Mazda 6 po Vrbovskej ceste smerom na obec Vrbové. Pri prejazde kruhovým objazdom nezvládol riadenie, zišiel mimo cestu a pri čerpacej stanici narazil prednou časťou auta do stĺpu verejného osvetlenia. Policajti mu po nehode namerali v dychu 0,71 mg/l čo je 1,48 promile alkoholu. Muža obmedzili na osobnej slobode a na mieste mu zadržali vodičský preukaz. Vodič je podozrivý z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Do rozhodnutia súdu zostáva muž v cele policajného zaistenia. O vine a treste sa bude rozhodovať v tzv. super rýchlom konaní,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

Hasiči pri tejto nehode, podľa vyjadrenia hovorkyne Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave, nezasahovali.


-red- Foto: SOS Odťahová služba Piešťany