Connect with us

Aktuality

Predstavenstvo TAVOS-u bude znovu hľadať generálneho riaditeľa

Published

on

Predstavenstvo Trnavskej vodárenskej spoločnosti na svojom decembrovom zasadnutí do funkcie generálneho riaditeľa svojho člena Iva Foltína, ktorého odporučila komisia pre výber uchádzačov nevymenovalo a chce nové výberové konanie. Podľa primátora Trnavy, prijať do funkcie Iva Foltína ešte pred výberom, navrhoval Miloš Tamajka, ktorý je v TAVOS-e predsedom dozornej rady a bol tiež členom výberovej komisie. Predstavensto akciovky sa ale s odporúčaním výberovej komisie nestotožnilo a spoločnosť tak bude hľadať generálneho riaditeľa ďalej. Informovala o tom webová stránka naša Trnava.sk  v nedeľu 20. decembra v agentúrnom článku.

Podľa vyjadrenia v spomenutom článku podpredseda dozornej rady spoločnosti a primátor Trnavy Peter Bročka povedal, že chce do nového výberu generálneho riaditeľa zaangažovať aj špecializované firmy, zamerané na obsadzovanie manažérskych pozícií.

Personálne zmeny v TAVOS sa začali tým, keď mimoriadne valné zhromaždenie v polovici júna odvolalo všetkých členov dozornej rady a nahradilo ich novými menami. Jej predsedom sa stal primátor Piešťan Miloš Tamajka a podpredsedom P. Bročka. Zástupca najväčšieho akcionára  – Trnava (má v TAVOS-e približne 30-percentný podiel, ostatné akcie vlastnia mestá a obce v kraji) sa zároveň postavil proti pripravovanému rozdeleniu spoločnosti, ktoré malo podľa viacerých zdrojov „odčerpávať“ tržby. Valné zhromaždenie tak vznik dcérskych spoločností neschválilo. Koncom júla sa zmenila aj časť predstavenstva, ktoré vedie staronový predseda Pavol Nižnánsky a v polovici augusta skončil vo funkcii generálny riaditeľ Radoslav Jakab. Vedením TAVOS-u bol poverený do výberu nového riaditeľa Ivan Ščasný.

Výberové konanie zverejnila akciová spoločnosť na svojej web stránke 8. septembra. Prihlásil sa doňho aj súčasný člen predstavenstva Ivo Foltín a  jeho menovanie odporučila aj výberová komisia.

IMG_7521_resizePrimátor Peter Bročka v novembri predložil poslancom piešťanského mestského zastupiteľstva list, v ktorom uviedol, že s kandidátom, ktorého vybrala komisia, nesúhlasí. Podľa neho navrhol najskôr vymenovať Iva Foltína do funkcie predseda dozornej rady Miloš Tamajka bez výberového konania, čo Bročka odmietol. Tvrdí tiež, že pri zasadaní predstavenstva, ktoré sa chcelo oboznámiť i s ďalšími kandidátmi, sa ho členovia Ivan Ščasný, Ivo Foltín a Ján Kučera zámerne nezúčastnili, aby nebolo uznášaniaschopné, hoci sa počas jeho rokovania nachádzali v budove. Primátor Piešťan sa obhajoval pred poslancami tým, že o výbere kandidáta rozhodla komisia, on nemal dôvod ho spochybňovať.

Podľa Bročku však pánov Foltína a Kučeru navrhol za členov predstavenstva práve Miloš Tamajka a spoločne blokujú rozvoj spoločnosti, hospodáriacej s mnohomiliónovým majetkom. „Ako zástupca najväčšieho akcionára trvám na návrhu, nahradiť Foltína a Kučeru v predstavenstve a miesto nich navrhnúť ďalších akcionárov, starostov v poradí s najväčším percentuálnym podielom v TAVOS-e“ napísal v liste Bročka.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPri zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Trnave v odpovedi na interpeláciu poslanca Jozefa Pobjeckého Peter Bročka opätovne potvrdil, že Tamajka chcel dosadiť Foltína za riaditeľa bez výberového konania, s čím on ani ďalší akcionári nesúhlasili. Zo siedmich uchádzačov po výbere podľa P. Bročku splnili podmienky štyria. Trmavský primátor sa zúčastnil iba otvárania obálok, na ďalšom zasadnutí komisie, zloženej z členov dozornej rady, ktorá vybrala práve Foltína, už nebol. Zároveň však uviedol, že stanovisko komisie nie je pre predstavenstvo záväzné a má iba odporúčací charakter. „Generálny riaditeľ je menovaný a odvolávaný predstavenstvom,“ píše v odpovedi na interpeláciu.

-ad-, Zdroj: nasatrnava.sme.sk, www.trnava.sk

Čítajte tiež:

TAVOS hľadá generálneho riaditeľa

Dozorná rada TAVOS-u vymenila členov predstavenstva

Organizačné zmeny v TAVOSe akcionári neschválili

Nevedeli ste sa dovolať do TAVOSu, vyriešiť by to vraj malo…

Primátor Piešťan Miloš Tamajka predsedom dozornej rady TAVOSU

Rada sa zaoberala situáciou v Tavose, primátor požiadal o mimoriadne valné…

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články