Connect with us

Aktuality

Predstavenstvo letiska uznalo pohľadávky za nevyplatené odmeny, Viskupič a Tamajka vyzývajú, aby zrušilo toto rozhodnutie

Published

on

Poslanec Národnej rady SR Jozef Viskupič dnes na tlačovej konferencii a primátor Mesta Piešťany Miloš Tamajka prostredníctvom tlačovej správy informovali, že predstavenstvo spoločnosti Letisko Piešťany uznalo pohľadávky nevyplatených odmien členom orgánov spoločnosti a pohľadávky advokátskej kancelárie Sopko, Floriš, Spál a  súčasne uložilo pripraviť právne listiny v tejto veci. Podľa Viskupiča a primátora Tamajku je to uprednostňovanie veriteľov. Viskupič hovoril o upratovaní pred voľbami a obaja s primátorom vyzývajú predstavenstvo, aby zrušilo svoje rozhodnutie.

„Väčšinový akcionár Trnavský samosprávny kraj sa správa nasledovne. 6. 10. pred pár dňami zvolali zasadnutie predstavenstva spoločnosti Letisko Piešťany a vyplatili si, alebo uznali si vyplatenie odmien ako jeden z mnohých veriteľov. Trnavský samosprávny kraj cez svoju sro-čku poslal 400-tisíc eur ako pôžičku, zdôrazňujem mimo informácie valného zhromaždenia, Letisku Piešťany, ale nie na to, aby vyplatili podlžnosti, ktoré má voči Piešťanom, nie na to aby vyplácal a sanoval mzdy zamestnancov, nie na investície a rozvoj, ani prevádzkové náklady. Evidujeme niekoľko dlžníkov a napríklad nezaplatené dane by mali byť prioritou. Stal sa presný opak, tieto peniaze skončili vo vlastných vreckách a toto je ten najdôležitejší moment, členov predstavenstva a členov bývalého predstavenstva… Teraz ide o pána inžiniera Štaffu a pána inžiniera Vargu, ktorí mali Letisko Piešťany spravovať tak, aby bolo v zisku, priviedli ho k likvidácii a pridelili si odmeny podľa kvalifikovaného výpočtu 140-tisíc eur,“ uviedol na tlačovej konferencii poslanec NRSR a kandidát na post trnavského župana Jozef Viskupič, podľa ktorého by sa malo predstavenstvo spamätať a zrušiť tento krok. Viskupič vyzval na konanie Najvyšší kontrolný úrad a rovnako sa chce informovať orgány činné v trestnom konaní.

Podľa zápisnice sa spomínaného predstavenstva v piatok 6. októbra zúčastnili predseda predstavenstva župan Tibor Mikuš a podpredseda Juraj Štaffa, ktorí sú obaja zástupcami majoritného akcionára, Trnavského samosprávneho kraja. Mesto Piešťany v správe zverejnenej na webovej stránke informovalo, že vrámci rokovania boli uznané pohľadávky JUDr. Petra Sopka, JUDr. Alexandra Floriša a ich advokátskej kancelárie a predstavenstvo uznalo tiež pohľadávky vo veci nevyplatených odmien súčasného člena predstavenstva Juraja Štaffu a bývalého člena predstavenstva Františka Vargu a súčasne predstavenstvo uložilo pripraviť právne listiny zmluvnou advokátskou kanceláriou s termínom vykonania do 13.10.2017.

„Som hlboko znepokojený aktuálnym vývojom v spoločnosti Letisko Piešťany, ktorý sa týka zámeru predstavenstva spoločnosti uznať pohľadávky vo veci nevyplatených odmien dvom členom predstavenstva, súčasného a minulého, a zámeru uznať pohľadávku advokátskej kancelárie, ktorá je zmluvne viazaná so spoločnosťou Letisko Piešťany, a.s. a ktorej zástupca je súčasne aj členom dozornej rady tejto spoločnosti. Som presvedčený o tom, že takýmto konaním sú zo strany predstavenstva porušované práva akcionára a obmedzované kompetencie valného zhromaždenia,“ napísal primátor Piešťan Miloš Tamajka vo výzve adresovanej predsedovi predstavenstva Tiborovi Mikušovi a predsedovi dozornej rady Removi Cicuttovi.

Mesto Piešťany považuje také uznania pohľadávok za konanie znevýhodňujúce iných veriteľov spoločnosti Letisko Piešťany, a.s., ktorých pohľadávky nie sú zo strany predstavenstva plnené riadne a včas (napr. pohľadávky zamestnancov) a v prípade niektorých veriteľov je ich zaplatenie aj opakovane odkladané (napr. pohľadávky za energie). Z tohto dôvodu primátor mesta Miloš Tamajka vyzval predsedu predstavenstva Tibora Mikuša a predsedu dozornej rady Rema Cicutta, aby „okamžite vykonali potrebné úkony na odloženie výkonu všetkých uznesení predstavenstva týkajúcich sa uznania pohľadávok členov orgánov spoločnosti, prípadne na zrušenie takých uznesení.“

Celú tlačovú konferenciu si môžete pozrieť tu:

O vyjadrenie sme požiadali tiež podpredsedu predstavenstva Juraja Štaffu. Jeho odpovede k tejto téme zverejníme po ich obdržaní.
Aktualizované: 16.10.2017 9:00 h
Odpovede na konkrétne otázky sme od J. Štaffu zatiaľ nedostali avšak Tibor Mikuš zaslal médiam nasledovné vyhlásenie: „Dňa 13. októbra 2017 sa uskutočnila v priestoroch Národnej rady Slovenskej republiky tlačová beseda poslancov hnutia OĽANO pánov Jozefa Viskupiča a Eduarda Hegera, na ktorej sa konštatovalo tunelovanie spoločnosti Letisko Piešťany, a.s. Odzneli klamstvá najhrubšieho zrna, čo ma v prípade môjho protikandidáta na post predsedu vo voľbách do VÚC 2017 neprekvapuje. V jeho prípade sa lož stala pracovnou metódou. Nemienim kaziť víkend divákom a čitateľom médií, a preto len oznamujem, že zvážim príslušné právne kroky.“

-th- Foto: Screenshot FB

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články