Aktuality

Pred rokom odvolaný Bezák chce očistiť svoje meno

By 2. júla 2013No Comments

Prípadom sa údajne zaoberá aj pápež František. Mal sa mu do rúk dostať list občianskeho združenia Pastor bonus. Róbert Bezák sa chce so Svätým Otcom stretnúť.

[singlepic id=32275 w=320 h=240 float=left] Trnavský arcibiskup sa s veriacimi rozlúčil na svätej omši v Trnave 1. júna 2012, keď prečítal list od nuncia, v ktorom mu oznámil, že pápež Benedikt XVI. ho odvoláva z funkcie. Toto rozhodnutie sa dotklo veriacich v trnavskej arcidiecéze aj na celom Slovensku. Okamžite začali vznikať iniciatívy na Bezákovu podporu. Neutíchajú doteraz.

Výzvu na jeho rehabilitáciu adresovanú pápežskému nunciovi podpísalo v uplynulých dňoch vyše 200 ľudí. Väčšina z nich sú známe osobnosti. Až 15-tisíc podpisov nazbieralo občianske združenie Pastor bonus, ktoré zverejnilo informáciu, že týmto listom sa zaoberal sám pápež František.

Róbert Bezák pre dnešné vydanie denníka SME povedal: „V tlači sa už objavilo, že dôvodom môjho odvolania, ktorý v mojom záujme nebol zverejnený, bola homosexuálna orientácia. Tieto špekulácie podporujú aj niektorí cirkevní predstavitelia, preto nemôžem odísť potichu, lebo tým by som len potvrdil, že mám čo skrývať.“ Dodal, že zo Slovenska neodíde, kým neočistí svoje meno. Podľa niektorých informácií mu má totiž v blízkej budúcnosti cirkev ponúknuť miesto v niektorom zo zahraničných kláštorov rehole redemptoristov.

Po odvolaní Bezáka zostáva trnavská arcidiecéza bez arcibiskupa. Jej pastoračným riadením je poverený pomocný biskup Ján Orosch ako poštolský administrátor sede vacante.

Pozrite si video zo svätej omše, počas ktorej Róbert Bezák oznámil svoje odvolanie:

[youtube width=“522″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=jnLHK6kul6s[/youtube]

Text a foto: Martin Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972