Vedľa parkoviska obchodného domu Prior začali pracovníci Služieb mesta Piešťany s prípravou ľadovej plochy. Ak vydrží počasie, klzisko by mohlo byť otvorené približne o dva týždne. Fungovať bude v podobnom režime ako minulý rok na pešej zóne.

IMG_8653Ako pre PNky povedal Ľubomír Pekarovič, majster strediska správy a údržby budov Služieb mesta Piešťany, na prípravu ľadu potrebujú sedem dní a sedem nocí. Na podkladovú plochu musia ešte predtým uložiť „podlážky“ na vyrovnanie, mantinely, polystyrén, chladiace hadice a až potom nasleduje napojenie na kompresor. „Ľad by sme mohli začať robiť tak asi o týždeň, ale otvorenie záleží aj od počasia,“ doplnil Ľ. Pekarovič. Ak chladné počasie vydrží, svoje brány by tak mohlo klzisko otvoriť približne o dva týždne.

 

Ľadová plocha bude fungovať v rovnako režime ako po minulé roky. Korčuľovať sa môžu deti už od 9,30 dopoludnia až do deviatej hodiny večer. Každé dve hodiny ale služby potrebujú približne 20-minútovú prestávku na údržbu. „Musíme ľad pravidelne upravovať, keď sú tam veľké ryhy, zaliať ich vodou a podobne,“ vysvetlil majster. Aby mali korčuliari večer dostatok svetla, a tiež kvôli kompresoru, zabezpečia k ľadovej ploche i ďalšie prídavné svetlá.

IMG_8652Verejné toalety budú k dispozícii v obchodnom dome, ten je však otvorený len do 18-tej. „Máme tu kaviareň, pizzeriu, ľudia sa tu môžu zohriať a občerstviť, s nájomcami máme veľmi dobrú spoluprácu, tak verím, že budú ústretoví a korčuliarom dovolia po uzatvorení obchodného domu použiť WC,“ uviedol riaditeľ OD Prior Marián Šimka.

Príprava klziskaĽadová plocha bude mať v tejto lokalite premiéru, tak uvidíme, či bude jej návštevnosť dostatočná a ako vydrží počasie. O jej premiestnení z pešej zóny uvažovalo mesto už dlhšie. Klzisko na pešej zóne totiž mnohým obyvateľom prekážalo, sťažovalo priechod ulicou a nadšení neboli ani prevádzkovatelia reštaurácií v blízkosti. Nedalo sa dostať k nemu autom a počas dopoludnia býval ľad často nevyužitý. Nové umiestnenie mobilnej ľadovej plochy na pozemku patriacemu OD Prior by malo korčuľujúcim priniesť viaceré výhody – predovšetkým v ľahšej dostupnosti.

-ad-, foto: A. Drahovská, archív PNky

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972