Pred piatimi rokmi zrealizovali dobrovoľníci z občianskeho združenia Sĺňava Piešťany nový mostík cez potok a prístup k prameňu na Výtokoch. Miesto je obľúbenou lokalitou, kde sa pri výletoch môžete napiť dobrej vody, avšak konštrukcia si už opäť žiadala opravu. Dobrovoľníci preto minulý týždeň vysúkali rukávy a pred blížiacim sa Bakuľovým pochodom spravili, čo bolo treba.

Vrámci akcie Vyčistime si Slovensko, ktorú vyhlasuje ministerstvo životného prostredia sa na jar 2012 spojili dobrovoľníci z občianskeho združenia Sĺňava Piešťany, žiaci ZŠ E. F. Scherera,  Povodie Váhu, Lesy SR, rekreačné zariadenie na Výtokoch i turisti z TJ Bezovec Piešťany a vyústenie prameňa dostalo úplne iný rozmer ako dovtedy. Pod ich rukami vyrástol za niekoľko hodín nový prístup k vode. Úpravy vyžadovalo aj najbližšie okolie a žiaci z piešťanskej základnej školy sa postarali o zber odpadkov.

V sobotu 23. septembra sa chystá 38. ročník Bakuľového pochodu, ktorý je obľúbený najmä rodinami s deťmi. Cieľom všetkých trás, ktoré majú dĺžky 25, 20 a 14 km sú práve Výtoky. Tu sa uskutoční prezentácia i športovo-zábavné zápolenia, ktoré vyvrcholia súťažou O najkrajšiu bakuľu.

Za päť rokov sa zub času podpísal pod stav niektorých častí mostíka, preto minulý týždeň Michal Fiala z OZ Sĺňava spolu s ďalšími dobrovoľníkmi zorganizovali brigádu, kde vymenili poškodené hranoly a lávka, tak môže opäť plnohodnotne slúžiť svojmu účelu. Ruku k dielu priložil i Peter Tremboš, predseda predstavenstva oblastnej organizácie cestovného ruchu Rezort Piešťany. Podľa jeho vyjadrenia práve takéto drobné prvky podčiarkujú kvalitu turistickej lokality, preto chce do budúcna Rezort Piešťany participovať na riešení drobného mobiliáru, či informačných tabúľ  upozorňujúcich na prírodné a iné zaujímavosti nášho regiónu.

-th- Foto: -mp-, -pt-

 

 

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972