V piatok 9. novembra ráno dostali zamestnanci MsÚ,  poslanci MsZ i piešťanské médiá, email s predmetom „Tamajka pýtal od Vermeša peniaze z Bytového podniku“. V tele sa nachádzal link na stránku clyp.it, kde bola zverejnená približne minútová nahrávka. Odkaz sa neskôr šíril sociálnymi sieťami. Polícia vo veci šírenia nahrávky prijala jedno trestné oznámenie, ďalšie budú zrejme nasledovať.

Na nahrávke bol hlas primátorského kandidáta Pavla Vermeša, ktorý v monológu rozprával o tom, ako si od neho primátor Miloš Tamajka pýtal peniaze za pôsobenie vo funkcii. Podľa Pavla Vermeša bola nahrávka dokonale zostrihaná z jeho iných vyjadrení, preto podal hneď dopoludnia trestné oznámenie. „Dnes som podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa, počas volebného moratória bola šírená vykonštruovaná zvuková nahrávka, ktorá má za cieľ hrubo vstúpiť do volebnej súťaže. Piešťanská chobotnica ukázala svoju silu, manipulácia verejnej mienky nepozná hraníc. Ten kto vyrobil, takýto podvrh sleduje len jedno, aby ste Vy voliči k voľbám nešli a keď išli, tak volili toho, ktorého Vám posunuli médiá. Médiá nesmú určovať, kto bude toto mesto zastupovať nasledujúce obdobie,“ napísal v piatok podvečer na svojom facebookovom profile Pavol Vermeš a priložil potvrdenie o podaní trestného oznámenia. Miloš Tamajka, ktorý by sa podľa nahrávky mal dopustiť korupčného správania, reagoval: „Mojej osoby sa tieto spravodajské hry netýkajú. Nenechám sa zatiahnuť do scenára protikandidátov, ktorí budu znášať následky takýchto konaní.“

V piatok dopoludnia počas moratória zverejnil na svojom webe článok o nahrávke Piešťanský týždeň pod titulkom „Redakcia disponuje nahrávkou, ktorá má usvedčovať dvoch kandidátov z korupcie“, ako jediný z piešťanských médií deň pred voľbami. V prvej verzii článku, ktorá bola zverejnená dopoludnia, napísal: „Zo zvukovej nahrávky vyplýva, že toto korupčné správanie sa týka dvoch súčasných kandidátov na post primátora.“ Konkrétne mená, ani priamo nahrávku nezverejnil s tým, že je volebné moratórium. V piatok večer sa na webe objavila aktualizácia článku s informáciami, že Pavol Vermeš podal trestné oznámenie, ale aj s URL adresou nahrávky a potvrdením o podaní trestného oznámenia Pavlom Vermešom. V článku, pod ktorým je podpísaný šéfredaktor Jozef Vojčiniak sa ďalej uvádza: „Po našom vypočutí informácií, ktoré v nahrávke odzneli, v pondelok podáva trestné oznámenie aj redakcia Piešťanského týždňa, avšak v našom prípade za podozrenia z korupcie, konkrétne za vyberanie finančných prostriedkov za udelenie pracovnej pozície, ale aj korupcie pri zadávaní verejných zákaziek“.

Nahrávka sa medzičasom šírila aj sociálnymi sieťami, aktuálne je už zmazaná.
-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972