Pre krajšie Lido už na budúcu sobotu

Pre krajšie Lido už na budúcu sobotu

8. marca 2014 Off Od PNky.sk

Tento rok sa jar hlási skôr ako vlani. Vďaka tomu začínajú dobrovoľníci z občianskeho združenia Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany s tohtoročnými aktivitami v rámci projektu Lido ostrov pre ľudí už na budúcu sobotu 15. marca. Prvá tohtoročná brigáda bude zameraná na vyčistenie Lida od odpadkov, ktorých cez zimu pribudlo celkom dosť, údržbu vlani vyrobených lavičiek a schodov, osadenie nových smetných košov…

15032014 LOPL B I s

„Prác, ktoré treba spraviť, aby stále krajšie Lido slúžilo obyvateľom i návštevníkom Piešťan čím skôr, je veľa. Tento rok nám opäť výdatne pomáhajú pracovníci „Povodia Váhu“, ktorí v rámci protivodňovej ochrany čistia lokalitu od náletových drevín. Ďalšie kroky už budú na našom občianskom združení a prípadných dobrovoľníkoch, ktorí majúc chuť priložiť ruku k dielu. V prvom rade musíme vyzbierať odpadky, ktoré ľudia cez zimu na Lide nechali, ďalej potrebujeme ošetriť vlani vyrobené lavičky a schody, aby vydržali čo najdlhšie. Od ľudí, ktorí Lido využívajú, neustále prichádzajú požiadavky na osadenie smetných košov. Vlani sme vyrobili drevené, tie však nemali dlhú životnosť. Tento rok ich chceme nahradiť za betónové a veríme, že v spolupráci s Mestom Piešťany a Službami mesta Piešťany sa nám podarí zabezpečiť tiež ich bezproblémové vysýpanie,“ hovorí Tomáš Hudcovič z OZ Pro Civitate, ktorý je koordinátorom projektu Lido ostrov pre ľudí.

REKLAMA

PN-KY_banner_vikend

 

Na Lide počas jari pribudnú taktiež stolnotenisový stôl, diskgolfový kôš a altánok na cípe Lida, ktoré boli zakúpené z minuloročného grantu Pohoda za mestom od nadácie Ekopolis, ktorý podporila spoločnosť Heineken. OZ Pro Civitate tento rok opäť podalo žiadosť na podporu projektu Lido ostrov pre ľudí v rámci programu Pohoda za mestom. Ak bude žiadosť úspešná, na Lide pribudne kreatívna zóna z prírodných materiálov určená pre deti i dospelých a taktiež prírodná posilňovňa. Pre tento rok už prisľúbila finančnú pomoc pri realizácii kreatívnej zóny piešťanská spoločnosť Respect, vďaka ktorej sa začne jej s budovaním. Keďže projekt je rozdelený na viac častí, nie je problém ho rozširovať v závislosti od množstva finančných prostriedkov, ktoré sa aktivistom podarí získať.

Brigáda v sobotu 15. marca začína na Lide o 9:00 h.  Ak máte chuť sa pridať, ste srdečne vítaní.

Autor: pc