Connect with us

Aktuality

Pre deti na ŽS Holubyho končí provizórny režim, podlahy sú vymenené

Published

on

Minulý školský rok bol pre žiakov i pedagógov  ZŠ na Holubyho ulici zložitejší ako inokedy. Dôvodom bol zápach šíriaci sa z podláh v jednom z pavilónov, pre ktorý museli žiakov presťahovať do iných tried a hľadať provizórne riešenia zabezpečenia dostatočného množstva priestorov. Počas letných prázdnin sa Mestu Piešťany, ktoré je zriaďovateľom školy, podarilo problémy odstrániť. V piatok 2. septembra prevzali zástupcovia mesta zrekonštruované podlahy od dodávateľa, a tak deti v pondelok nastúpia do vynovených tried.

20160902_095934Spoločnosť AGS spol. s.r.o., ktorá v prieskume trhu predložila najnižšiu ponuku (19 259, 81 eur), realizovala výmenu podláh počas mesiaca august. Pracovníci firmy museli najskôr odstrániť linoeum a všetky vrstvy podlahy až po betónový podklad, povrchy ofrézovať, následne ich vyrovnať nivelačnou vrstvou a na záver položiť nové linoelum. Pri týchto prácach vyviezli z tried 12 ton odpadu. Nové linoelum, ktoré sa do jednotlivých tried dávalo, má štvormetrovú šírku, takže je na podlahe menej spojov. Nové podlahy majú záruku 5 rokov.

 

Advertisement
Hello GPT

Škola dovybavila pri tejto príležitosti viaceré triedy novými stolmi a stoličkami, celkovo sa tak prostredie pavilónu skrášlilo a zmodernizovalo. Priestory prejdú v najbližších dňoch ešte kontrolným meraním chemických látok, aby bolo potvrdené aj odborníkmi, že všetky závady boli odstránené a priestory sú plne vyhovujúce pre pobyt detí.

(red) Zdroj: www.piestany.sk

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články