Prasa sedelo na mieste spolujazdca

Prasa sedelo na mieste spolujazdca

22. mája 2020 Off Od PNKYSK

Polícia zadržala troch podozrivých, ktorí mali nielen z domácej farmy ukradnúť živé zvieratá, ale sa mali dopustiť dohromady ôsmich prípadov krádeží v obciach okresu Trnava a v meste Hlohovec.

„Otec so synom a s ďalším komplicom vykrádali novostavby, sklady náradia a skladovacie kontajnery. Odtiaľ odcudzili viacero kusov domácej záhradnej techniky, profesionálnu stavebnú techniku, elektroniku a rôzne druhy náradia. Vrcholom ich drzosti bola krádež živých zvierat, sliepok, kačíc, zajacov a ošípanej z farmy. Majiteľom spôsobili krádežou a poškodením zariadenia škody za približne 14 800 eur,“ informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave s tým, že ukradnuté prasa prevážali na sedadle spolujazdca.

Trnavskí kriminalisti priamo pri pokuse o predaj nakradnutých vecí z predošlého dňa, dvoch podozrivých zadržali. Pre tretieho si prišli po ich vypočutí.

„Po zhromaždení dôkazov vyšetrovateľ obvinil Lukáša (24), Martina (28) a Jozefa (46), všetkých z okresu Trnava, zo zločinu krádeže a prečinu poškodzovania cudzej veci. Obvinení muži sú stíhaní vo väzbe,“ oznámila polícia.

V súvislosti s vyšetrovaním vykonali policajti aj domovú prehliadku a prehliadku nebytových priestorov. Časť nakradnutých vecí, ktoré nestačili predať, zaistili a budú vrátené majiteľom. Z ukradnutých zvierat sa, okrem prasaťa, väčšina vrátila majiteľovi.

Ak obvinených súd uzná vinnými, vo väzení si môžu posedieť tri až desať rokov.

Zdroj: KR PZ Trnava