Praktik, Erazmus a Eurodesk pre mládež predstavia zajtra v knižnici

Praktik, Erazmus a Eurodesk pre mládež predstavia zajtra v knižnici

25. marca 2015 Off Od PNky.sk

Tematické centrum mládeže (TCM) pre Trnavský kraj, Mládežnícky parlament a Mesto Piešťany pozývajú všetkých aktívnych mladých ľudí na „INFORMAČNÝ DEŇ“, ktorý sa uskutoční vo štvrtok 26.marca od desiatej do dvanástej hodiny dopoludnia v mestskej knižnici. Program dňa sa zameriava na národné projekty neformálneho vzdelávania a predstavenie programov Európskej únie PRAKTIK, Erazmus, Eurodesk a Európska dobrovoľnícka služba (EDS).

mp-03-21-12-53319

Ako uviedol Peter Máčaj z TCM, ktoré patrí pod organizáciu IUVENTA, centrum si kladie za cieľ najmä zvyšovanie kvality života mladých ľudí na Slovensku.  Program podujatia bude zameraný na tri spomenuté aktivity:

Prvou je  Národný projekt PRAKTIK – Praktické zručnosti cez neformálne vzdelávanie v práci s mládežou. „V rámci akreditovaného vzdelávania ponúkame dobrovoľným a profesionálnym pracovníkom s mládežou možnosť zvýšiť si kompetencie pri príprave a realizácii zážitkových aktivít pre deti a mládež. Nadobudnuté skúsenosti si účastníci overia v praxi počas záverečnej fázy školenia, ktorou je tábor financovaný z prostriedkov projektu. Účastníci budú môcť na tábor prihlásiť deti a mladých ľudí, s ktorými pracujú,“ vysvetľuje P. Máčaj.

REKLAMA

banner-marec01

zdenka_balkova4

 Grantový program EÚ – „Erasmus+“  poskytuje možnosť podávať projekty v oblasti mládeže a športu. Zástupcovia TCM počas Informačného dňa vysvetlia ako na to, vrátane uvedenia príkladov dobrej praxe a diskusie: „Radi poskytneme aj konzultácie k Vašim projektovým zámerom.“  Termíny na predloženie projektov v programe Erasmus+ v roku 2015 v oblasti mládeže a športu sú 30. apríl a 1. Október.

 Eurodesk je európska informačná sieť, ktorej úlohou je poskytovať informácie a rady týkajúce sa mladých ľudí a všetkých tých, ktorí s nimi pracujú. „Predstavíme Vám aj možnosť hľadania si zahraničných partnerov cez Európsky portál pre mládež a Európsku dobrovoľnícku službu, ktorej prostredníctvom môžu mladí ľudia ako dobrovoľníci vycestovať do zahraničia až na obdobie jedného roka,“ dopĺňa Peter Máčaj.

Záujemcov o účasť na informačnom dni prosí TCM o potvrdenie účasti e-mailom na adrese peter.macaj@iuventa.sk najneskôr dnes 25. marca do 15:00, tel.kontakt: 0948 087.

Zdroj: Tlačová správa (upravené), foto: archív redakcie