Obyvatelia bytového domu na ulici J. G. Tajovského v Trnave zažili dnes v noci poriadne krušné chvíle, jeden z bytov totiž zachvátili plamene. Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že sa jedná o požiar bytu na druhom poschodí. Požiarom bola zasiahnutá jedna izba, kde vyhorel celý interiér. Dym z horiacich priestorov sa šíril cez poškodené okno a balkón do vonkajšej časti i na schodisko bytového domu. Následkom požiaru bola škoda na majetku predbežne vyčíslená na 25 000 eur. Pri udalosti bolo evakuovaných asi 40 obyvateľov domu, ktorým hasiči poskytli autobus. Približne 20 ľudí aj s deťmi bolo hospitalizovaných do nemocnice, nakoniec by nemalo ísť o vážne zranenia.

Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania. Udalosťou sa začala zaoberať okrem hasičov aj polícia, ktorá v týchto chvíľach vykonáva ohliadku miesta činu a začne vo veci trestné stíhanie pre prečin všeobecného ohrozenia z nedbanlivosti. Podľa predbežných informácií mal 48-ročný obyvateľ domu pravdepodobne manipulovať s otvoreným ohňom, sviečkou a potom mal zaspať. Z nedbanlivosti spôsobil požiar vo vlastnom byte na prvom poschodí a zadymenie spoločných priestorov.

Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru boli nasadené dva vysokotlaké prúdy a jeden C prúd. Súčasne s likvidáciu požiaru prebiehala evakuácia osôb vyvádzaním po schodisku a pomocou výškovej techniky. Osoby po prehliadnutí zdravotníkmi boli zhromaždené v evakuačnom autobuse. Zranené osoby boli odvezené na ďalšie ošetrenie do nemocnice a 4 osoby boli hospitalizované. Na mieste udalosti zasahovalo 23 príslušníkov hasičského a záchranného zboru z Trnavy a Serede s 10 kusmi hasičskej techniky.

-red/Zdroj a foto: Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave, Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972