V stredu 11. januára okolo tretej hodiny popoludní sa z domu v obci Banka začal valiť hustý čierny dym. Okoloidúca žena privolala hasičov, muž rozkopol bránu a spolu sa išli presvedčiť, či sa vnútri nikto nenachádza. Majiteľka, našťastie, nebola v tej chvíli doma.

IMG_4913 „Počas výjazdu na Sĺňave nám bola nahlásená nová udalosť – požiar domu v obci Banka. Išlo o požiar dvoch miestností v suteréne rodinného domu, kde pravdepodobne došlo ku skratu elektroinštalácie. Na likvidáciu bol použitý jeden vysokotlaký prúd, jeden C prúd a na odvetrávanie priestorov pretlaková ventilácia,“ povedal pre PNky.sk veliteľ zásahu Daniel Valkovič. Pre silné zadymenie museli hasiči počas zásahu používať autonómne dýchacie prístroje.

Keďže hasičské autá blokovali časť cesty, premávku riadili policajti. Okrem piatich profesionálnych hasičov z Piešťan zasahovali aj dvaja príslušníci z Hlohovca, piati členovia Dobrovoľného hasičského zboru (DHZ) Moravany nad Váhom a šiesti hasiči z DHZ Pobedim. Hasiči vyčíslili škody predbežne na dvetisíc eur.

Pozrite si autentické zábery:

-vv-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972