Členovia Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch a Hlohovci mali začiatkom týždňa plné ruky práce. Počas pondelka 17. augusta boli v teréne celkovo sedem krát a okrem dopravných nehôd riešili aj naplavené bahno či vytápanie domu. Požiar chatky, pri ktorom hasiči zasahovali vo večerných hodinách v komplikovanom teréne na Kamenohorskej ulici v Hlohovci si podľa neskorších zistení vyžiadal ľudský život. 

Prvé dva výjazdy uskutočnili piešťanskí hasiči na diaľnici D1. Dopoludnia boli privolaní k vytečenej kvapaline z prevodovky a popoludní zasahovali pri nehode kamiónu, ktorý sa prevrátil na 88. kilometri. Vodič kamiónu bol zranený, hasiči mu poskytli  prvú pomoc a po príjazde záchrannej zdravotnej služby bol vodič odovzdaný do ich starostlivosti. Hasiči vykonali na kamióne protipožiarne opatrenia a zastavili únik hydraulického oleja zo zdvíhacieho zariadenia.

Prácu mali aj ich kolegovia z Hlohovca, ktorý po prívalových dažďoch v Dolnom Trhovišti zachraňovali vytopené domy. Dopravná nehoda sa neskôr stala aj v Piešťanoch, na Slnečnej ulici sa pri nej zrazili dve osobné motorové vozidlá. Ďalšími zásahmi bolo poskytnutie technickej pomoci v Drahovciach, v Dolnom Trnovišti zase hasiči odstraňovali z cesty bahno, ktorého dážď naplavil miestami až 40 centimetrov.

P8180003

P8180006

Záverečným zásahom dňa bol požiar chaty o 23:25 na Kamenohorskej ulici v Hlohovci. Likvidáciu požiaru komplikoval terén, ktorý bol na tomto mieste značne rozbahnený a bol problém sa dostať s hasičskou technikou na miesto udalosti. Hasiči si museli pomôcť s dopravou vody dopravným vedením v dĺžke asi 200 metrov.

„Jednalo sa o rozsiahly požiar záhradnej chatky, ktorý ohrozoval susedné objekty ako aj okolité porasty. Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Hlohovca a z Trnavy. Celkovo bolo na likvidáciu požiaru nasadených 10 hasičov a 7 kusov hasičskej techniky,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave Júlia Kedrová.

Na základe informácií poskytnutých majiteľom vedľajšej chatky vzniklo podozrenie, že sa v budove pri vzniku požiaru mohla nachádzať osoba. Po uhasení vykonali hasiči v priestoroch chatky prieskum a v troskách našli osobu bez známok života. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

-lt-/foto: Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972