Požiar bytového domu na Ulici A. Hlinku sa zaobišiel bez zranení

Požiar bytového domu na Ulici A. Hlinku sa zaobišiel bez zranení

21. decembra 2020 Off Od PNKYSK

Zatiaľ nie je jasné, čo bolo príčinou hrozivo vyzerajúceho požiaru, ku ktorému došlo v piatok 19. decembra po poludní v bytovom dome na Ulici Andreja Hlinku v Piešťanoch. Oheň spôsobil škodu vo výške 5-tisíc eur, uchránené hodnoty podľa hasičov predstavujú 100-tisíc eur.

„Po príchode na miesto udalosti zasahujúci príslušníci HaZZ prieskumom zistili, že ide o požiar balkóna v byte na treťom poschodí. Vykonali kontrolu vnútorných priestorov, následne zahájili evakuáciu obyvateľov,“ uviedla Mária Zaťková, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Trnave.

Podľa jej slov muselo byť evakuovaných 35 ľudí, medzi nimi aj dve osoby, ktoré sa ťažko pohybovali.

„Na lokalizáciu a likvidáciu požiaru bol nasadený jedenkrát prúd D, jedenkrát vysokotlakový prúd a jedenkrát C prúd,“ dodala hovorkyňa s tým, že zadymené priestory boli odvetrané prirodzeným spôsobom cez šachtu na streche a cez otvorené okná.

Požiar likvidovali príslušníci Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Piešťanoch.

Príčina vzniku požiaru, pri ktorom sa nikto nezranil, je v štádiu zisťovania. Majiteľ vyčíslil škody na 5-tisíc eur, uchránené hodnoty predstavujú približne 100-tisíc eur.

Zdroj: KR HaZZ v Trnave