Informácia o zmene vlastníka pozemkov na Červenej veži je už potvrdená aj katastrom. Pozemky, kde plánovala spoločnosť Iuris Group realizovať jeden z najväčších slovenských rekreačno-rezidenčných projektov Beethovenova alej, získala firma FORESPO DEVELOPMENT 4 a. s. Podľa informácií zverejnených portálom reality.etrend.sk, zaplatila za ne v dražbe 1,94 milióna, pričom banka UniCredit Bank, ktorá si uplatňovala záložné právo, pôvodne chcela 3,8 milióna.

Beethovenova alej

Nový vlastník chce podľa vyjadrenia predsedu predstavenstva v projekte pokračovať. „Chceme pokračovať v tomto projekte, v akom rozsahu je zatiaľ predčasné hovoriť. Bolo to v dražbe, tak sme to kúpili a chceme sa tomu venovať,“ povedal pre PNky Vladimír Salkovič, ktorý je zároveň členom predstavenstva Prvej penzijnej správcovskej spoločnosti Poštovej banky a vedúcim úseku investícií špeciálnych fondov.

Práve Prvá penzijná správcovská spoločnosť Poštovej banky z portfólia finančnej skupiny J&T je akcionárom Forespo Developmet 4.  V minulosti financovala napríklad multifunkčný areál Čilistov pri Šamoríne.  Pôvodný rozpočet tohto projektu mal byť 80 miliónov eur, avšak náklady sa mali napokon vyšplhať až na 150 miliónov eur. Podľa Trendu sa ľuďom z J&T na čele s Patrikom Tkáčom tento projekt nepozdával, čo bolo jedným z dôvodov prečo sa rozišli s Máriom Hoffmannom, ktorý bol autorom jeho myšlienky. Prvá penzijná podľa zverejnených informácií už aktuálne nedrží žiaden podiel v realitných spoločnostiach Forespo Facility Management, Horse Park, Merkator 2 a Forespo Čilistov a už sa v tomto projekte ani majetkovo neangažuje.

Pôvodný projekt Beethovenova alej bol rozdelený na dve časti, prvá mala poskytnúť relaxáciu a oddych návštevníkom mesta v hotelovom komplexe, ktorý mal pozostávať zo 110 izieb, aquaparku, športového areálu i 138 rekreačných chatiek. Druhú časť nachádzajúcu sa bližšie k obci Ratnovce malo tvoriť 164 rodinných domov s pozemkami. Web projektu Beethovenova alej je aj napriek všetkým turbulenciám stále funkčný, ponúka informácie, či dotazník o predbežnom záujme.

Tomáš Hudcovič, Vizualizácie: Beethovenova alej

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972