Priestor pri Biskupskom kanáli, kde sme v decembri 2011 našli obklad z Kolonády, je opäť znečistený stavebným odpadom. Pozorný okoloidúci tentoraz zaznamenal jedného z pôvodcov skládky priamo pri čine.

skladka

Fotografiu nám poslala mestská poslankyňa Eva Wernerová (nezávislá), ktorá na situáciu upozornila už pred rokom. Napriek tomu, že správca toku – Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) toto miesto na jar 2012 vyčistil, po čase tam ľudia začali odpad vyvážať opäť.

Situáciu možno zmení fotografia, ktorá privedie kompetentných k jednému z pôvodcov nepovolenej skládky. Štátna poznávacia značka vozidla je len slabo čitateľná, pomôcť môže nápis Skrine na mieru. Záber vznikol v stredu 6. augusta o 17.30 h a jeho autor poskytol aj GPS súradnice.

Za takéto konanie hrozí podnikateľom pokuta do výšky 16 596 eur. Fyzická osoba môže zaplatiť až 166 eur. Obyvatelia Piešťan pritom majú právo voziť odpad do Zberného strediska. Mestský úrad za to od januára 2013 nevyberá ani symbolický poplatok.

Čierne skládky sú pritom obrovským ekologickým problémom. Majú negatívny vplyv nie len na krajinu, ale aj na zdravie ľudí. Na Slovensku je ich podľa niektorých údajov až 6-tisíc. K ich lokalizácii prispieva aplikácia TrashOut.

skladka3

(mp)

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972