Aktuality

Posudok Malej vrbiny a Vážskeho ostrova odmietli zaplatiť

By 15. mája 2012No Comments

Komisie mestského zastupiteľstva navrhujú vyňať tieto územia z návrhu novely územného plánu. Špeciálnu správu, ktorá rozhodne o vplyve zmien funkčného využitia vyžaduje Krajský úrad životného prostredia Trnava.

[singlepic id=15321 w=320 h=240 float=right]Tento posudok mali podľa marcového rozhodnutia mestských poslancov zaplatiť majitelia pozemkov. Z chráneného územia, kde sa podľa aktuálneho územného plánu nemôže stavať, by po novelizácii boli plochy zariadení a športu.

S takouto zmenou v Malej vrbine nesúhlasí Peter Tremboš, odborník na krajinnú ekológiu, ktorý podobný posudok v minulosti vypracoval na objednávku radnice.

Jedinou inštitúciu, ktorá taktiež zaujala negatívny postoj je Krajský úrad životného prostredia Trnava. Ten žiadal vypustiť pozemky v Malej vrbine, na Vážskom ostrove a v lokalite Heinola z návrhu aktualizácie územného plánu. Mestskí mu nevyhoveli, preto musí byť vypracovaná špeciálna správa o vplyvoch prípadných zmien. Náklady na jej vypracovanie môžu dosiahnuť 10-tisíc eur. Celý proces aktualizácie územného plánu sa tým zdrží asi o 6 mesiacov.

Podľa informácií z rokovania komisií, majitelia dotknutých pozemkov špeciálnu správu odmietli zaplatiť. Členovia komisie pre ochranu životného prostredia a finančnej a podnikateľskej komisie odporučili, aby preto boli tieto lokality vyradené z obstarávacieho procesu Zmien a doplnkov Územného plánu mesta Piešťany a riešené samostatne. Definitívne rozhodnutie padne pravdepodobne na najbližšom mestskom zastupiteľstve.

Text: Martin Palkovič

REKLAMA

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972